!HELP ME PLZ! Pripojenie Ubutu na Windowsovú sieť

Sekcia: Konfigurácia 16.09.2006 | 18:19
Ryzo   Návštevník
Mohol by mi dakdo pomôcť s pripojením môjho Ubuntu (6.06) na Windows Xp sieť v škole??? Mám na mysli požnosť prezerať sherevane priecinky a hlavne pripojenie na net. Plz odpovedzte mi obecne.. som zatial iba začiatočník a nepoznám ani len sieťovú dosku. Skúšal som to rozchodiť V sprava-Siete a na zariadenie eth1 (aj defaultne eth0) som zadal moje údaje z winu Xp (mam dualnu instalaciu), teda ip masku a gate. PLZ HELP ME :D PS: plz pomôžte mi, lebo mi môj profesor na gymnáziu nedovolí nainštalovať aj na ostatné kompy ubuntu :( HLP! Pomôžte šíriť linux :) a vyhodiť win-aj to raz možno bude :) Thx.Thx.Thx. mailto: tomas(bodka)pruzina/zavinac/gmail*bodka*com or use this forum :)
    • Re: !HELP ME PLZ! Pripojenie Ubutu na Windowsovú s 13.09.2006 | 21:52
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      nieco som videl o sietovani na forum.kubuntu.sk ... skus si dat hladat "siet" (bez uvodzoviek samozrejme ;-) )
    • Re: !HELP ME PLZ! Pripojenie Ubutu na Windowsovú s 13.09.2006 | 21:59
      WlaSaTy   Návštevník
      ako prve si pozri nastavenia siete v predchadzajucom pocitaci. ako druhe sa pozri kolko sietoviek je v pocitaci, neverim ze by gymnazium davalo dve sietovky do pracovnej stanice ako pises ako tretie nastav eth0 tak ako to bolo v predchadzajucom systeme a potom sa pozri ktorym programom sa pozeraju "okolite pocitace" ps.: hlavne si daj pozor ci nie je pouzite DHCP a keby si to robil na inom pocitaci, tak IP adresa musi zodpovedat skutocnosti a musi byt unikatna.
    • Re: !HELP ME PLZ! Pripojenie Ubutu na Windowsovú s 13.09.2006 | 23:10
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      hlavne si nastav DNS servery
      • Re: Re: !HELP ME PLZ! Pripojenie Ubutu na Windowso 15.09.2006 | 09:54
        x   Návštevník
        to je teda rada...mas 100bodov :D (ako obycajne)
    • Re: !HELP ME PLZ! Pripojenie Ubutu na Windowsovú s 14.09.2006 | 16:12
      Ryzo   Návštevník
      THX! chel by osm sa už len spýtať ako pre usra pod linuxom zakazem compy s pisomkami (alebo len zaheslovať), keže na linuxe neplati winove heslo a samozrejme môžem prehliadať aj compy riaditela zastupkyne etc :) (bezpečnosť vo windowsoch nadovsetko :) omg ten win, to je ale brzdovina :) LINUX/GNU da BEST :D
      • Re: Re: !HELP ME PLZ! Pripojenie Ubutu na Windowso 14.09.2006 | 16:16
        WlaSaTy   Návštevník
        a pod windows tie stroje nemozes prehliadat? to je nejaka blbost.
        • Re: Re: Re: !HELP ME PLZ! Pripojenie Ubutu na Wind 14.09.2006 | 19:04
          ryzo   Návštevník
          tam ide o to že pod windowsom je na vsetkych compoch HESLO ktore si linux nepyta :D (dako ho obide)))
          • Re: Re: Re: Re: !HELP ME PLZ! Pripojenie Ubutu na 14.09.2006 | 19:22
            WlaSaTy   Návštevník
            ano, to heslo je login do systemu tak ako v linuxe. otazne je ci su vobec tie zdielane priecinky chranene nejakym sposobom (heslo, uzivatel/skupina), ak ano, tak je treba pripojit lokalnych klientov na primary domain controller pre NT Domenu ak take nieco u vas existuje.
            • Re: Re: Re: Re: Re: !HELP ME PLZ! Pripojenie Ubutu 15.09.2006 | 21:39
              ryzo   Návštevník
              Sry ale némám veľmi skúsenosti zo sieťami (inak povedané som z toho duty :) Ale na ostatnych compoch co bezia na wine si heslo pyta..... akurat linux ho obide....
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: !HELP ME PLZ! Pripojenie U 16.09.2006 | 03:57
                WlaSaTy   Návštevník
                hm, tak si budes musiet pozriet ako sa definuje domain controller v sambe. neboj sa, je to v manuale :-)
    • Re: !HELP ME PLZ! Pripojenie Ubutu na Windowsovú s 14.09.2006 | 16:33
      Ludo   Návštevník
      Ked sa tak na to pozeram tak si radsej zozen niekeho kto tomu rozumie, pretoze na nainstalovanie na vsetky kompy v labe linux ti len nadsenie stacit nebude:)
      • Re: Re: !HELP ME PLZ! Pripojenie Ubutu na Windowso 16.09.2006 | 11:29
        attila_toth   Návštevník
        no z vlastnej skusenosti viem, že vo windovsackych sietach býva uvedené chybne ip číslo klienta, napr : pre win je ip :195.168.30.120 ale v linuxe ho musíš uviest ako : 195.168.233.120 ostatné adrey ako maska siete či gateway, bývajú v poriadku
        • Re: Re: Re: !HELP ME PLZ! Pripojenie Ubutu na Wind 16.09.2006 | 18:19
          WlaSaTy   Návštevník
          hm. zaujimalo by ma ci niekto nasiel takuto vec aj inde ako v adsl nextre.