Apache a pod.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.09.2006 | 10:19
agino   Návštevník
Ahojte, tak sa mi konečne asi po pol roku podarilo rozbehnuť Lin. Doteraz som stale bezal na Win, takže viem prd o Lin. Nainštaloval som cez Yast Apache2, aspon si myslim, ale ako ho spustím? Myslel som, že sa pustí po reštarte, ale nič. Keď do prehliadača zadám http://localhost, nič sa nedeje, len chyba. Ako si nainštalujem nejaký program, keď sa mi bude páčiť? Ak jeto možné, prosím pošlite mi odpoveď na agino@zoznam.sk ďakujem
    • Re: Apache a pod. 14.09.2006 | 16:33
      Avatar nardew debian  Používateľ
      ad apache: v konzole napis ako root /etc/init.d/apache2 start ad soft: nainstalujes to cez Yast, pripadne ak chces program ktory sa v Yaste nenachadza, budes ho musiet rucne skompilovat... ako to spravis tu bolo rozoberane uz milionkrat, takze potom pohladaj
      • Re: Re: Apache a pod. 19.09.2006 | 15:40
        agino   Návštevník
        Vďaka za radu, Apacha sa mi podarilo spustiť už ani neviem akým spôsobom, tušímcez servery a nejaké nastavenie. Čo sa týky inštalácie programov, som vedľa. Narýchlo som tu pozeral témy a našiel som trebár nejaký mpalyer, ktorý by som chcel nainštalovať, ale spomína sa tam debian, ja mám suse. Existuje nejaká skupinka príkazov, ktoré budem potrebovať pri inštalácií. Ak áno, sú niekde napísané?
        • Re: Re: Re: Apache a pod. 20.09.2006 | 10:19
          Majo   Návštevník
          Staci rpm -Uhv a nazov programu....A Mplayer ide instalovat cez yast..