info o gentoo

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.09.2006 | 17:21
Avatar LukoV Zenwalk~CRUX~OpenBSD~Haiku  Používateľ
Chcem sa opytat na nejake informacie o gentoo: 1. viem ze existuje live cd a ten ma instalator moja otazka je ze pomocou tochto instalatora sa skopiruje cele live cd na disk alebo je to vlastne len graficke rozhranie a vsetko sa robi podobne ako normalne teda rozbalenie stage3 a kompilacia a stahovanie balickov... da sa to robit aj tymto druhym sposobom, ze pomocou instalatora sa rozbali stage, a instaluju sa balicky? ako je to s kernelom? treba ho kompilovat pri instalacii alebo je uz dostupny skompilovany? mal som nejake Linux+ dvdcko kde bolo gentoo 2005 a tak boli aj binarne balicky ..... da sa kombinovat binarne s source? zatial len informativne sa pytam, zo source distribuciami mam mam skusenosti len s CRUXom, ktory je postaveny na portoch. ak chcete pomoct tak ICQ: 191695225 skywaker
    • Re: info o gentoo 22.09.2006 | 22:17
      WlaSaTy   Návštevník
      odpovedou na vsetky otazky je: ano, aj. z profilu vidim ze nemas problemy z miestom, takze mozem iba odporucit jedinou vetou - vyskusaj, harddisky na to mas.
      • Re: Re: info o gentoo 24.09.2006 | 02:32
        Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
        ja som v gentoo stále nováčikom ... ale pokiaľ viem čo som kade tade čítal ... tak gentoo inštalačka z live CD veľmi nefungovala (mne vôbec ale z mojím NB je to strašné takže moju skúsenosť neber ako smerodatnú) ... keď xeš vyskúšať a máš miesto ... tak gentoo je podľa mňa super vecička .... len sa o ňu treba viac starať ako o napr. Ubuntu, ale zese si môžeš takmer všetko nakompilovať presne na svoj stroj ... a ... a daj bacha keď sa odhodláš na najlepší inštalátor všetkých čias - príkazový riadok, aby si si nezmazal partície ako ja na 1x :D (a nebol som jediný) ešte by som ti odporučil: http://www.coding.ic.cz/Linux/Linux%20index.html dobrá stránka pre inštaláciu gentoo :D
        ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
        • Re: Re: Re: info o gentoo 24.09.2006 | 10:44
          Avatar thinos Mandriva / fluxbox /  Používateľ
          myslim ze najlepsou strankou je gentoo.org.Ja mam gentoo na notebooku a nestazujem sa. Bootsplash,hibernacia,funkcne klavesy (hotkeys). Myslim ze jedina nevyhoda je gnome po instalacii. Ale to riesi emerge --unmerge gnome :D. Co sa tyka instalacie ja instalujem na zaciatku asi takym sposobom ze tam hodim najskor binarne balicky a potom si dokompilovavam veci.
          • Re: Re: Re: Re: info o gentoo 24.09.2006 | 17:21
            Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
            samozrejme ze gentoo.org je naj .... ale pre takého začiatočníka ako ja je táto výborná samozrejme kombináciou s gentoo.org a wiki-gentoo.org aký máš ináš NB ???
            ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)