Bootovacia disketa, alebo Live verzia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.09.2006 | 14:12
jan   Návštevník
Mozte mi prosim poradit nejaku bootovacu disketu alebo CD, pripadne Live verziu niecoho, s cim by so vedel presuvat subory medzi diskami, alebo v ramci disku? Googlil som ,ale nic take som zatial nenasiel...
    • Re: Bootovacia disketa, alebo Live verzia 23.09.2006 | 01:57
      Avatar chembro   Používateľ
      Myslim, ze distribuciou Whax to ide :). A mozno aj slax postaci. Podstatne je byt prihlaseny ako root.
      • Re: Re: Bootovacia disketa, alebo Live verzia 23.09.2006 | 02:43
        jan   Návštevník
        Dik za radu, skusil som slax, je fakt ze to funguje, akurat nechce copyrovat na NTFS praticie. Vyskusam teda este Whax (ale to je na pol hodku stahovania, a rad by som to este dnes...). Mozno som narocny, ale nenapadne este niekoho nieco...?
        • Re: Re: Re: Bootovacia disketa, alebo Live verzia 23.09.2006 | 14:12
          WlaSaTy   Návštevník
          vyber zavisi od toho co potrebujes. subory v particie presuva defragmentacny program ktory je prirodzenou sucastou operacneho systemu ak to dany system ptrebuje (spravcovia LX+Squid prepacia, ale fsck to dokaze aj na ext3) zapis na najznamejsie typy suborovych systemov sa lisi. fat(32) je podporovana bez najmensieho problemu ak si uvedomime limity - 4Gb na subor a myslim 36Gb na particiu tak nevidim problem. Zapis na ext2fs, ext3fs, reiser je mozny bez problemov v majoritnych operacnych systemoch i ked Win a Mac OS X potrebuju nainstalovat doplnkove ovladace, Linux a BSD s tym robia v pohode (v BSD som to neskusal :-)) Zapis na ntfs je mozny aj pod inymi OS ako Win, pre DOS existoval komercny ovladac, do linuxu sa vyvija ovladac ntfs3g ktory je aj v spominanom Slaxe. typnem si: chces defragmentovat Win disk (zrejme D:\ ), zmensit danu oblast napriklad pomocou GParted live CD a na volne miesto nainstalovat linux. alebo chces zrusit linux a preniest si data na win like disk. ??
    • Re: Bootovacia disketa, alebo Live verzia 23.09.2006 | 02:46
      Avatar nardew debian  Používateľ
      gentoo minimal cd ;)