ssh pripojenie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.09.2006 | 15:14
matus   Návštevník
Dobry den, chcem sa pripojit z pocitaca na bratov pocitac, na kt. je ubuntu 6,06(moj a bratov,na obuch je ubuntu). Oba su pripojene na net cez LAN(tak sa ne nho viem napojit, ale kamen urazu je ze ja to chcem vyskusat cez internet - chcem si to dakde naskusat,lebo v skole mam informatiku a ked si zabudnem dajaku ulohu doma, tak mi da vzdy profesorka 5ku ked to nemam na hodine). jeho internetova adresa je 217.67.x.y co mam napisat amy som sa pripojil? Skusal som napisat ssh 217.67.x.y ale asi ma nepustilo iptables, lebo nic sa nezacalo diat iba to stalo AKo sa to ma robit? Ako mam nastavit svoj pocitac, aby som sa mohol pripojit zo skoly kde je net a stiahnut si nejake subory?
    • Re: ssh pripojenie 24.09.2006 | 14:44
      Avatar nardew debian  Používateľ
      no kedze vravis ze mas net cez LAN, tak je pravdepodne skryty za NATkom na servri... cize ak to je tak, na servri by bolo treba nastavit nejaky port forwarding na compov brat
      • Re: Re: ssh pripojenie 24.09.2006 | 14:52
        macbeth   Návštevník
        Uplne som sprosty teraz,,,,,,, Okej tak nic potom,,, ale mozes mi aspon teoreticky poradit ako sa dostanem zo skoly teda na moj PC?
        • Re: Re: Re: ssh pripojenie 24.09.2006 | 15:20
          Avatar nardew debian  Používateľ
          no keby mal brat verejnu ip adresu, tak ty by si sa na jeho pc dostal bez problemov... ale kedze je pripojeny k netu cez lan, jeho pc nie je do okoliteho sveta viditelny a vsade vystupuje pod ip adresou servra... cize ak by si sa chcel pripojit na jeho pc, vasmu serveru by si musel povedat, ze vsetky prichodzie spojenia, ktore pojdu na port X ma presmerovat(forwardnut) na lokalny pc v lanke... mas nejaky pristup na vas lankovsky server?
          • Re: Re: Re: Re: ssh pripojenie 25.09.2006 | 14:56
            macbeth   Návštevník
            sak to je ten problem ze budem sa musiet asi porozpravat s adminom aby mi to nejak nastavil, alebo je nejaka moznost, ze by som si to nastavil aj sam
            • Re: Re: Re: Re: Re: ssh pripojenie 25.09.2006 | 15:14
              WlaSaTy   Návštevník
              zavisi od toho ako mas na skole rieseny internet, a tiez od toho ako ho mas rieseny doma. predpokladam ze mas doma router s NAT kde musis aktivovat port forwarding na uvedene stroje. v skole treba vyskusat ci mas povolene pouzit ssh smerom von :-)