k3b a 800MB

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.09.2006 | 23:52
Avatar miro277 Mandriva 2009.1  Používateľ
Chcem si napalit 711MB na 800MB CD a nechce mi to zozrat, vypise, ze "data sa nezmestia na disk".... uz som presiel vsetky mozne nastavenia, ale nenasiel som ziadnu vhodnu moznost, mate s tym skusenosti? Dakujem
http://www.grains.sk
    • Re: k3b a 800MB 24.09.2006 | 20:12
      WlaSaTy   Návštevník
      ano, staci pouzit parameter overburn. niektore mechaniky nevedeli spoznat tak velke media a niektore verzie k3b tiez. preto pouzivam cdrecord ktoremu podhadzujem vystup s mkisofs :-)
      • Re: Re: k3b a 800MB 24.09.2006 | 20:16
        Avatar miro277 Mandriva 2009.1  Používateľ
        parameter overburn sa da asi pouzit len v konzole.... odporucas mi pouzit program cdrecord v konzole s parametrom overburn?
        http://www.grains.sk
        • Re: Re: Re: k3b a 800MB 24.09.2006 | 20:22
          meno   Návštevník
          mozno trafim vedla ale mas nastavene aj v k3b ze napalujes na 800mb disk? inak overburn sa myslim pouziva ak by si chcel 711mb napalit na 700mb cd, ale ak sa zmestia kapacitne data na disk tak to overburn neriesi, ale mozno mylim
          • Re: Re: Re: Re: k3b a 800MB 24.09.2006 | 20:26
            Avatar miro277 Mandriva 2009.1  Používateľ
            lol, keby som vedel, kde mam nastavit napalovanie na 800MB, tak sa nepytam, ak to tam je, tak so fakt nevidim, hm, je to tam?
            http://www.grains.sk
            • Re: Re: Re: Re: Re: k3b a 800MB 25.09.2006 | 14:11
              meno   Návštevník
              neviem, k3b nepouzivam a neviem ci som ho vobec niekedy spusteny videl... ale ked sa tak rozpisovalo aky je to super napalovak pre kde tak som predpokladal ze tato moznost tam bude, napriklad v gnomebaker to je a tak naociach ze to neda sa prehliadnut, ale to ze to k3b naociach nema sa mi javi az neuveritelne, nieto este to ze by to nemal vobec, podla mna to musi mat priemerny napalovaci program
          • Re: Re: Re: Re: k3b a 800MB 24.09.2006 | 20:36
            WlaSaTy   Návštevník
            nemylis sa, pouziva sa to na tuto vec. ibaze pokial napalovacka nepovie napalovaciemu software ze medium je 800Mb, tak sa rata zo standardnou velkostou, 650 alebo 700Mb - zavisi od SW. takze je to aj tento pripad. inac, k3b je pekny a prepracovany kus software, lenze takato malickost z neho robi nieco velmi tazko pouzitelne. teda ak sa jedna o k3b, samozrejme. grafickych klikatiek co robili nad cdrecord a cdrdao boli desiatky. kazdy z nich bol na dobry, ale len k3b trpelo tymto obmedzenim. ps: - single session cd kde/mam/data/va/vypalenie mkisofs -J -v -o ../vypalovane.iso cdrecord -data -eject -v ../vypalovane.iso multisession je trosku tazsie ale pri uvedenej rezerve v percentach nas to teraz nezaujima... hm, mozno bude treba postvat programu cdrecord aj parameter device=...., zavisi od konfiguracie.
    • Re: k3b a 800MB 25.09.2006 | 02:26
      Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
      sakra, k3b-cko musi vediet narvat 711MB na 800MB cdcko.. idem si hned kupit 800MB cdcko a skusit to :) skorej bude chyba v cdromke, mozno si nerozumie s k3b
      • Re: Re: k3b a 800MB 25.09.2006 | 10:21
        miro277   Návštevník
        :D to sa mi paci, som zvedavy, ci na nieco prides ;)
        • Re: Re: Re: k3b a 800MB 26.09.2006 | 17:46
          Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
          akurat palim 760MB , stacilo povolit overburn , v nastaveniach to je niekde v "advanced" zalozke -> "Allow overburn" mimochodom k3b to aj vypisalo, ze nie je povoleny overburn
          • Re: Re: Re: Re: k3b a 800MB 26.09.2006 | 23:35
            miro277   Návštevník
            to nemyslíš vážne.... hehe :D tak vieš ako to preložili do slovenčiny? :D "Povoliť zápis za koniec disku"... hehe, motáci idem to skúsiť.... kua, je to ono... napálené.... hm
            • Re: Re: Re: Re: Re: k3b a 800MB 26.09.2006 | 23:40
              Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
              slovencina ma aj ine perlicky prekladu : cookies -> susienky /nejaky manual/ cookies -> kolaciky :) /Epiphane/
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: k3b a 800MB 26.09.2006 | 23:52
                Avatar miro277 Mandriva 2009.1  Používateľ
                :D vdaka chlape
                http://www.grains.sk
    • Re: k3b a 800MB 26.09.2006 | 11:48
      miro277   Návštevník
      ISO som vytvoril v pohode, trochu smoprikaz upravil podla manualu... ale cdrecord fuuuurt nieco papuluje, toto je napr. jeden z najstrasnejsich vypisov: [miro277@kompjuter ~]$ cdrecord -data -v -dev=6,0 /mnt/win_c/~Movies~/Seksmisja/seksmisja.iso cdrecord: No write mode specified. cdrecord: Asuming -tao mode. cdrecord: Future versions of cdrecord may have different drive dependent defaults. Cdrecord-Clone 2.01.01a01-dvd (i686-pc-linux-gnu) Copyright (C) 1995-2004 Jörg Schilling Note: This version is an unofficial (modified) version with DVD support Note: and therefore may have bugs that are not present in the original. Note: Please send bug reports or support requests to . Note: The author of cdrecord should not be bothered with problems in this version. TOC Type: 1 = CD-ROM cdrecord: Cannot allocate memory. WARNING: Cannot do mlockall(2). cdrecord: WARNING: This causes a high risk for buffer underruns. cdrecord: Operation not permitted. WARNING: Cannot set RR-scheduler cdrecord: Permission denied. WARNING: Cannot set priority using setpriority(). cdrecord: WARNING: This causes a high risk for buffer underruns. scsidev: '6,0' scsibus: 0 target: 6 lun: 0 Linux sg driver version: 3.5.32 cdrecord: No such file or directory. Cannot open '/dev/sg*'. Cannot open SCSI driver. cdrecord: For possible targets try 'cdrecord -scanbus'. Make sure you are root. cdrecord: For possible transport specifiers try 'cdrecord dev=help'. ked z toho nieco dostatocne pochopim, bude dobre :-]
      • Re: Re: k3b a 800MB 26.09.2006 | 16:39
        WlaSaTy   Návštevník
        v parametri device ti chyba lun. spusti (ako samotny program poradil): cdrecord -scanbus ak by to blblo a pri vypalovani by si prisiel o medium, tak bude asi vhodnejsie pouzit ATA rozhranie: cdrecord dev=ATA: -scanbus
    • xcdroast 26.09.2006 | 12:44
      miro277   Návštevník
      ...nevadi nainstaloval som si xcdroast, pri ktorom smo zistil, ze jeden vypis sa zhoduje s vypisom predchadzajucim: cdrecord: Cannot allocate memory. Cannot get SCSI I/O buffer. co mam spravit? ako je mozne, ze nevie najst pamat?
      • Re: xcdroast 26.09.2006 | 20:42
        WlaSaTy   Návštevník
        skor by som povedal ze sa snazi pristupovat na vypalovacku cez SCSI emulacnu vrstvu ktora je zastarala a nahradila ju vrstva ATA/ATAPI. predpokladam ze si to uz vyskusal.
    • solved 26.09.2006 | 23:45
      miro277   Návštevník
      cely problem k3b bol v preklade... mam ho v slovencine a treba ist cez: Nastavit K3b>Zapis : zalozka - "pokrocile" a tam zaskrtnut "Povolit zapis za koniec disku" ... co vlastne prelozili z "Allow overburn" blbé