3d akceleracia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.09.2006 | 00:08
fathum   Návštevník
ked som sa snazil pred nedavnom otvorit asi 40 mb *.eps subor, tak mi system dost mrzol a ked sa to "peklo" skoncilo, podarilo sa mi ho restartnut ...no po restarte mi nefunguje 3d graficka akceleracia ...lenze nie v celom systeme, iba ked som prihlaseny ako uzivatel, cez ktoreho som dany subor otvaral ...pod rootom, mi bezia 3d aplikacie plynule ako predtym ...viete co s tym?...dik za rady ....distro: kubuntu 6.06
    • Re: 3d akceleracia 28.09.2006 | 21:36
      WlaSaTy   Návštevník
      to ze 40 megabajtovy subor vo formate encapsuled postscript pretazi kazdu beznu pracovnu stanicu je normalne, nepredpokladam ze su v nej gigabajty RAMky. toto sa da sice osetrit aspon dostatocne velkym swapom, ale predmetom otazky bolo nieco ine. vieme co s tym, treba skontrolovat sekciu dri v konfiguraku xwindows, zrejme sa jedna o subor /etc/X11/xorg.conf. malo by tam byt nieco podobne: Section "DRI" Group 0 Mode 0666 EndSection potom staci restartovat xserver, napriklad kombinaciou klaves CTRL+ALT+BackSpace.
      • Re: Re: 3d akceleracia 28.09.2006 | 22:04
        fathum   Návštevník
        je to v poriadku, no nic sa nezmenilo ....problem ostava
        • Re: Re: Re: 3d akceleracia 28.09.2006 | 22:37
          WlaSaTy   Návštevník
          tak to bude asi treba pozriet do logov na nejaku chybu.
          • Re: Re: Re: Re: 3d akceleracia 28.09.2006 | 22:40
            fathum   Návštevník
            podobna vec sa mi uz raz stala, no to islo o svg subor pre zmenu a opat v kubuntu, no v ubuntu s gnome mi podobny problem nikdy nenastal, neviem, ci to ma nieco s tymto spolocne
            • Re: Re: Re: Re: Re: 3d akceleracia 28.09.2006 | 22:45
              WlaSaTy   Návštevník
              predpokladam ze su logy zo systemu vypnute.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: 3d akceleracia 29.09.2006 | 00:08
                fathum   Návštevník
                oki ..uz to ide ..neviem ako, proste ide, ale inak dik za rady