Jadra 2.2; 2.4; 2.6

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.10.2006 | 15:40
Kapo   Návštevník
Chcel by som vediet, ake su zakladne rozdiely medzi verziami kernelu 2.2; 2.4; 2.6 a preco napr. Slackware 11 pouziva majoritne prave 2.4 kernel.. Dakujem
    • Re: Jadra 2.2; 2.4; 2.6 03.10.2006 | 15:40
      Meno   Návštevník
      Presne rozdiely neviem, ale pocnuc 2.6 sa preslo na novy vyvojovy model, pri ktorom sa nove featury (takmer) hned zaclenuju do hlavnej vetvy, co ma za nasledok nizsiu stabilitu (pretoze je to tesotvane kratsi cas). Predtym parne versie (ako napriklad 2.3) boli vyvjove vetvy a neparne (2.4) na bezne pouzivanie. Testovanie teda trvalo dlhsi cas, ale nove featury sa neskor dostali do hlavnej verzie. Prave preto sa na niektorych systemoch (najma routroch, ktore potrebuju vysoky uptime) uprednostnuje 2.4 kvoli tomu, ze je dlhsie testovana a mala by byt stabilnejsia. Na druhej strane vsak v 2.6 pribudlo dost vela novych veci (podpora noveho HW, podstatne vylepseny power managent, etc.). A 2.4 nie je mozne skompilovat s GCC 4 a pravdepodobne ani nebude, lebo by to bolo hrozne vela roboty urobit. Osobne vsak uprednostujem 2.6 a doteraz som s nim nemal nijaky vaznejsi problem (pouzivam ako na serveri (vanilla) tak pracovnom pocitaci (gentoo)) k maximalnej spokojnosti.