Aky vybrat linux?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.10.2006 | 02:35
Yogi   Návštevník
Caw. Prave som si kupil novy notebook ASUS A6VM. Ma to Intel Pentium - M 760 1 GB RAM a GeForce Go 7300. Potreboval by som pomoct s tym aky si tam dat linux. Aby mi to slapalo v pohode. Aby sla aj wifina a sietovka. A aby som to zvladol nahodit aj ja. Linuxak zaciatocnik. Dik za pomoc
    • Re: Aky vybrat linux? 06.10.2006 | 19:34
      Avatar marallo Ubuntu  Používateľ
      Ja odporucam Ubuntu. Je dobry pre zaciatocnikov, a neobsahuje hlupe chyby, ako mnoho inych distribucii...
    • Re: Aky vybrat linux? 06.10.2006 | 19:49
      Avatar sugavara Mandriva 2006, Suse 10.1,Win  Používateľ
      Hned ako sa pozries do historie fora najdes 1254546465465465 vysledkov hladania. A vsade je len jedna velka pravda: skusaj rozne distribucie a ostan pri tom najlepsom pre teba (len si nevyber ako prve Gentoo :-))) )
    • Re: Aky vybrat linux? 06.10.2006 | 21:45
      knoppix   Návštevník
      jako zacatecnik bys mel trosku vice do linuxu nejprve proniknout a pak rozchodit notebook skus nejake live cd a jestli vse bude chodit musi to jit v kazdem (i nainstalovanem) distru :)
    • Re: Aky vybrat linux? 06.10.2006 | 22:45
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie, Manjaro, Q4OS, Lubuntu  Používateľ
      jednoznacne Ubuntu. tu mas manual ku nemu: ubuntu.kayle.sk
      • Re: Re: Aky vybrat linux? 06.10.2006 | 23:10
        Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
        ako si mozes byt isty, ze jednoznacne ubuntu? suhlasim, ze je to dobre distro, ale nemusi kazdemu hned chutit.
        cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
        • Re: Re: Re: Aky vybrat linux? 06.10.2006 | 23:14
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie, Manjaro, Q4OS, Lubuntu  Používateľ
          no vsak mne tiez dakedy viac sadla mandriva alebo suse ci mandrake starucke... ale teraz ak by som mal jednoznacne odporucit tak Ubuntu :)
        • Re: Re: Re: Aky vybrat linux? 06.10.2006 | 23:55
          marek   Návštevník
          mne zachutilo, aspon mi bezi lepsie a stabilnejsie ako suse, ale yast mi xyba...
    • Re: Aky vybrat linux? 07.10.2006 | 00:26
      Avatar Pavel Ubuntu Mate, Android  Používateľ
      Súhlasím s ostatnými, žiadne distro sa nedá jednoznačne odporučiť, treba vyskúšať viaceré. Subjektívny názor: Vyskúšaj Mandrivu, SuSE, Fedoru, Ubuntu - samozrejme najnovšie verzie.
      Jabber ID: dumaru79@jabbim.com
    • Re: Aky vybrat linux? 07.10.2006 | 12:01
      fathum   Návštevník
      celkom zaujimave distra su tiez pclinuxos a dreamlinux ...a podla mna dost vhodne aj pre zaciatocnikov ...nie su sice az take popularne ako spominane velke distra ...no su to live cd s moznostou instalacie na hdd....vyskusanim nic nepokazis (vacsinou:-) )
      • Re: Re: Aky vybrat linux? 07.10.2006 | 20:24
        rooter   Návštevník
        kedze mas 1GB ram, nemusis sa obmedzovat v grafike najskor by som skusil cesky live danix, len aby si sa zoznamil z linuxom. ak mas net a v danixe ti pojde, odporucam ubuntu, pretoze vela veci sa v nom doinstaluje z netu (vratane slovenciny) ak ti v danixe nepojde net alebo nemas net, skus trebars Mandrivu alebo suse, tie by mali fachcit aj bez netu tot moj nazor
        • Re: Re: Re: Aky vybrat linux? 08.10.2006 | 15:17
          eSITe   Návštevník
          NO podla mna aj Fedora nie je taka spatna na nej som sa ucil ja...
          • Re: Re: Re: Re: Aky vybrat linux? 08.10.2006 | 17:21
            skywaker   Návštevník
            sksus Ubuntu je to Live CD, alebo Mandrivu One 2007, ktora teraz vysla je tiez Live a aspon zistis ci ti podporuje linux ten tvoj novy hardware. V Mandrive sa da jednoducho zistit ktore moduly sa ti nacitaju a potom sa mozes vrhnut aj do "tazsich" distier ktore nemaju autodetekciu hardveru. Isteho casu som pouzival Slackwarem a Arch Linux ... Arch je super linux a podla mna urcite jednoduchsi nez Gentoo a pritom poskytuje ti moznost robit si Pkgbuildy pre binarne balicky. Z grafickych rozhrani si potom vol Gnome je krajsie a rychlejsie.
    • Re: Aky vybrat linux? 09.10.2006 | 02:35
      -   Návštevník
      ubuntu