nvidia TNT2 a vectorlinux

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.10.2006 | 02:23
fathum   Návštevník
nahodil som na starsi komp v plnej spokojnisti Vectorlinux a bol som velmi prekvapeny jeho rychlostou ....nainstaloval som bez problemov aj spominanu graficku kartu, no po prepisani v xorg.conf "nv" na "nvidia" mi graficke prostredie zamrzlo, na obrazovke ostali iba farebne fragmenty, vykreslujuce nejake to logo nvidie ...pritom ked som mal to distro nainstalovane prednedavnom na tom istom pc, tak som podobne problemy nemal ...rovnake to bolo aj v inych distrach, karta bezala aj s 3d podporou bez problemov
    • Re: nvidia TNT2 a vectorlinux 09.10.2006 | 22:05
      fathum   Návštevník
      este detail, neviem ci to zavazi ....ale orginal legacy driver na grafiku som stahoval z nvidiackej stranky
      • Re: Re: nvidia TNT2 a vectorlinux 09.10.2006 | 22:12
        WlaSaTy   Návštevník
        ako prve sa pozri ci dany ovladac podporuje TNT2 kartu, ako druhe sa pozri ci je nacitany jadrovy ovladac nvidia. a ako posledne sa skus pohrat s nastavenim verzie AGP a pouzitim nvidia DRI popripade namiesto neho pouzi jadrovy ovladac. viac nemozeme poradit, nevieme aku verziu nvidia ovladaca si instaloval, aku mas dosku a ako si to instaloval + skonfiguroval :-(
        • Re: Re: Re: nvidia TNT2 a vectorlinux 09.10.2006 | 22:48
          meno   Návštevník
          ja by som este dodal ze sa odporuca dat do blacklistu moduly nvidiafb a rivafb, ci ako to bolo... hoci ja som sa s problemom este nestretol aj ked v blackliste neboli... ale ja to tiez vidim zatial na pouzitie starsej verzie drivera
        • Re: Re: Re: nvidia TNT2 a vectorlinux 10.10.2006 | 02:18
          fathum   Návštevník
          ....legacy driver ver. 7184 to bol a ako som pisal v inych distrach a dokonca pred casom aj v tomto mi slapal dobre ....a neviem, ci to ma nieco spolocne s tymto, no tieto problemy nastali po tom ako som prepisal mac adresu ... ifconfig eth0 down ifconfig eth0 hw ether xxxxxxxxx ifconfig eth0 up po restarte pc mi uz graficke prostredie nenabehlo, vlastne nabehlo, iba ked som zamenil "nv" naspat za "nvidia"
          • Re: Re: Re: Re: nvidia TNT2 a vectorlinux 10.10.2006 | 02:23
            fathum   Návštevník
            oprava: zamenil "nvidia" naspat na "nv" :)