zabezpecenie linuxu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.10.2006 | 12:29
marian   Návštevník
zdravim vsetkych, chcel by som sa opytat na zabezpecenie portov a celkoveho linuxu pouzivam debian ktory je za firewallam, firewall ma povoleny port 22 pre ssh, ale vela studentov sa dostava denne na moj server mohol by mi niekto poradit ako nastavit tento server pre co najvyssie zabezpecenie. Na serveri bezi cela lokalna siet cize budem potrebovat nastavenie routovanie z kazdeho pc cez samba port, ako aj routovanie cez ssl cez privat key pre vzdialeny pristup. Mate nejake odporucanie ako zvysit bezpecnost? Vdaka
    • Re: zabezpecenie linuxu 11.10.2006 | 12:21
      Avatar cin Debian  Používateľ
      Tak zalezi na tom o co ti ide, ci ches obmedzit iba port 22 cez ktory sa ti na ten stroj hlasia alebo cely server?? Napis co presne, ci chces cely firrewall alebo iba dane porty. Na obmedzenie pristupu cez ssh sa da ist dvoma sposobmi bud to obmedzis na prihlasenie iba daneho pouzivatela alebo povolis prihlasenie iba z danej IP adresy. Mozem napisat postup :)
      • Re: Re: zabezpecenie linuxu 11.10.2006 | 12:29
        Avatar cin Debian  Používateľ
        Prva moznost obmedzenia SSH je ze do: /etc/ssh/sshd_config dopisas napriklad na koniec configu nieco take: AllowUsers peto@192.168.1.2 Samozrejme po dopisani restartni SSH Co znemena ze na tvoj stroj sa cez SSH prihlasi iba uzivatel peto a to iba z ip adresy 192.168.1.2 a potom sa moze prepnut na ruta.