ako odstranit hry :))

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.10.2006 | 16:54
miso   Návštevník
nechcem hry, ktore sa mi nainstalovali spolu s ubuntu a prostredim gnome. ked si v synapticu odskrtnem gnome-games, tak mi chce hned vyhodit cely gnome-desktop :)). aj ked maju iba 50 MB, neviete mi prosim poradit ako to urobit? dakujem
    • Re: ako odstranit hry :)) 12.10.2006 | 23:06
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Mne tých pár MB nevadí aj keď hry nehrám, jednoducho som zrušil zobraziť menu Hry cez Alacarte.
      • Re: Re: ako odstranit hry :)) 12.10.2006 | 23:39
        miso   Návštevník
        no aj to je jedna z moznosti :), ale neverim ze to nejde urobit aj korektnejsie:)
    • Re: ako odstranit hry :)) 12.10.2006 | 23:50
      Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
      neviem ako v ubuntu, ale skus odinstalovat ten balicek bez zavislosti .. apt-get ?
      • Re: Re: ako odstranit hry :)) 13.10.2006 | 00:08
        miso   Návštevník
        no, to ma tiez napadlo. ale v "man apt-get" ani v googli som nic take ze without depencies nenasiel :(
        • Re: Re: Re: ako odstranit hry :)) 13.10.2006 | 16:57
          Avatar jcook Ubuntu Edgy Eft  Používateľ
          apt-get je dost neschopny prikaz aj ked v man pise, ze ma schopnosti posvetnej kravy :-) Skus "man dpkg", prikaz dpkg je lepsi na riesenie zavislosti, pouzitie: dpkg -r --force-all nazov_balicku to force-all automaticky ignoruje vsetky problemy :-) v man su popisane aj dalsie moznosti s depend
    • Re: ako odstranit hry :)) 13.10.2006 | 18:46
      Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
      tak to odinstaluj. ubuntu-desktop je len metabalik
      • Re: Re: ako odstranit hry :)) 14.10.2006 | 16:54
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Tiež ma to napadlo a súhlasím, ubuntu-desktop je metabalík. 1. sudo apt-get remove ubuntu-desktop 2. sudo apt-get remove gnome-games