ako spustim program *.exe ????

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.10.2006 | 18:39
huhino   Návštevník
Som uplna lama a nainstaloval som si ubuntu... Islo mi to celkom fajn az na par VEEEELMI dolezitych detailov.... Ako spustim napr. *.exe subor???
    • Re: ako spustim program *.exe ???? 13.10.2006 | 15:24
      workyb   Návštevník
      zapni konzolu a napis tam sudo apt-get install wine potom napis wine /ceska s suboru/menosuboru.exe Ak budes mat probleem napis mi na icq 226 596 893
    • Re: ako spustim program *.exe ???? 13.10.2006 | 15:25
      chatpall   Návštevník
      no jedno riesenie poznam... nainstaluj si wine a spustaj si exe subory kolko len chces... otazkou zostava: Naco potrebujes spustat exe subor?
      • Re: Re: ako spustim program *.exe ???? 13.10.2006 | 15:52
        huhino   Návštevník
        ako naco!!!!??? ked si chcem napr. instalovat hru,tak ako ju spustim???
        • Re: Re: Re: ako spustim program *.exe ???? 13.10.2006 | 16:17
          Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
          no... soft pre windows na linuxe ti pojde len cez emulator ako je napriklad wine a aj to mozno s problemamy. popozeraj sa radsej po linuxovych eqivalentoch. a pokial chces hry pre linux tak pozri napr. tu
          Everything is proceeding as I have foreseen.
          • takze sa mozem vzdat windows hier? 13.10.2006 | 16:23
            huhino   Návštevník
            no super
      • Re: Re: ako spustim program *.exe ???? 14.10.2006 | 00:16
        majo   Návštevník
        no stim exe by si mohol helfnut aj mne potreboval by som nainstalovat scener a musim cez cd lebo hladal som na nete na linux inštalačku ale bohužial márne taktieš aj webku tu som sice cez wine nainštaloval ale neviem ju spustit
    • a este jedna otazka... 13.10.2006 | 16:02
      huhino   Návštevník
      mam napr. klavesnicu cez usb novu a pri zaciatku instalacie funguje a ked je system nainstalovany,tak nefunguje.. musim pouzivat staru cez normalnu zasuvku...
    • Re: ako spustim program *.exe ???? 13.10.2006 | 16:04
      huhino   Návštevník
      a tak isto,ked nemam linux driver,tak ako to mam spravit napr.u zvukovej??? a ked mam linux drivere ako postupujem...
      • Re: Re: ako spustim program *.exe ???? 13.10.2006 | 17:03
        Avatar jcook Ubuntu Edgy Eft  Používateľ
        linux ma vsetky drivre v kerneli (jadre) takze ich nemusis instalovat, vecsinou ide vsetko automaticky ak nemas exoticky hardwer, a ak mas tak nic ine ti nezostava len googlovat...
        • Re: Re: Re: ako spustim program *.exe ???? 13.10.2006 | 17:07
          Avatar jcook Ubuntu Edgy Eft  Používateľ
          a v najhorsom pripade skompilovat rucne kernel, co si u teba neviem predstavit :-)
          • Re: Re: Re: Re: ako spustim program *.exe ???? 13.10.2006 | 17:14
            huhino   Návštevník
            n yy.. asi tazko :D aj ked nevies co sa vo mne schovava.. :D inak mam driver na zvukovu pre linux a co snim?
            • Re: Re: Re: Re: Re: ako spustim program *.exe ???? 13.10.2006 | 17:32
              Avatar jcook Ubuntu Edgy Eft  Používateľ
              no to zavisi v akej forme (ci v zdrojakoch, binarkach) je ten driver, ak ho mas z netu hod sem adresu ak je to balicek tar, rozbal ho, precitaj README a INSTALL a postupuj podla navodu
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako spustim program *.exe 13.10.2006 | 20:35
                huhino   Návštevník
                aha jasne je to tam,len dost komplikovane.... skusim.. DAKUJEM
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako spustim program *. 13.10.2006 | 23:28
                  Avatar jcook Ubuntu Edgy Eft  Používateľ
                  Ak by ti to neslo instaltnut tak v ubunte skus nainstalovat balicek build-essential, cize "sudo apt-get install build-essential" a nainstaluje to zakladne kompilatoryl.
    • Re: ako spustim program *.exe ???? 14.10.2006 | 12:22
      chatpall   Návštevník
      Na tvoje otazky najdes odpovede na ubuntu.kayle.sk a pouzivanim google a este otazkami tu na fore... ono je take pravidlo ze na hlupu otazku ti nikdo neodpovie...obycajne ti odpovedia ludia az ked bude v tvojej otazke vidiet ze si sa uz na nieco pozrel a riesenie si nedokazal sam zrealizovat
    • Re: ako spustim program *.exe ???? 14.10.2006 | 18:39
      rooter   Návštevník
      drahy huhino, subory s priponou EXE su programy pre WINDOWS, takze sa celkom logicky v linuxe NEDAJU spustat. existuje jeden sposob a tym je emulacia, avsak je znacne strastiplny a daju sa tak spustat len niektore jednoduche (ak si zbehly tak aj zlozitejsie) exe programy a exe hry ak sa pokusis nainstalovat nejaky ovladac hardveru (skeneru, alebo niecoho ineho) pre windows do linuxu pod wine tak: 1) si velmi odvazny ale, 2) na 99,99% sa ti to nepodari s toho vyplyva ze si musis zohnat ovladace pre linux odpoved na tvoju otazku: >> Ako spustim napr. *.exe subor??? NIJAKO