Setrice

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.11.2006 | 21:23
majo   Návštevník
neviete kde by som zohnal niake setrice a ako ich nainstaloval či to je v rpm balikoch ? lebo tie zakladne čo mam to je otrasné
    • Re: Setrice 15.10.2006 | 11:59
      rooter   Návštevník
      nevieme, ale ak chces mozes si naprogramovat krajsie
    • Re: Setrice 28.11.2006 | 14:48
      Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
      Mám na mojom PC distribúciu Debian s Gnome Display managerom a nasledovný problém: keď odídem od PC, približne za pol hodinu sa nejako uspí a neviem ho nijako prebrať. Chcel by som to vypnúť. Už som skúsil v ponuke Aplikácie > Nastavenia plochy > Pokročilé > Šetrič obrazovky a zvolil som "Disable screen saver" a v záložke rozšírené som odškrtol "Power management enabled". Ale stále keď nechám počítač osamote, za nejaký čas sa uspí. Ďakujem za pomoc.
    • Re: Setrice 29.11.2006 | 10:29
      Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
      Prečo mi nikto neodpísal? Veri sa to nedá vyriešiť? Veď servery s linuxom bežia 24h/deň a nevypnú sa.
      • Re: Re: Setrice 29.11.2006 | 14:23
        WlaSaTy   Návštevník
        nikto neodpisal bud preto ze tu taky problem nik nezazil, alebo ten kto zazil je pracovne zaneprazneny. ale ty si zapol power managment i ked ho chces vypnut (co asi tak znamena enabled?). ak by to nepomohlo, tak sa skus pohrat s parametrami acpi pre start systemu, popripade vyskusaj novsi bios na dosku alebo v nom vypnut power managment. alebo, klasicky update systemu to mozno poriesi. viem ze tento typ odpovede ta nepotesil, ale vzhladom na absenciu popisu zeleza a informacie ci si ten debian 3.1 aj zaplatal sa neda ine poradit.
        • Re: Re: Re: Setrice 29.11.2006 | 16:10
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Veď napísal, že odškrkol power managment enabled. To znamená, že ho vypol. Ale ja by som to skôr nastavil cez Control Center a Power managment. Tam stačí posunúť posuvník Put computer to sleep .... na koniec (never). A malo by to byť vyriešené.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Re: Re: Re: Setrice 29.11.2006 | 16:26
            WlaSaTy   Návštevník
            skoda ze nenapisal ci iba pre monitor alebo pre cely system.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Setrice 29.11.2006 | 18:25
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Hej, škoda
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setrice 29.11.2006 | 19:27
                Avatar hacker666 kubuntu 6.10  Používateľ
                a ja by som sa chcel opytat,ze preco,ak mi naskoci sectic,tak akoby mi sekal,a ked idem do nastaveni,tak tam mi to ide pekne plynulo.aj ked dam na nahlad,tak seka.pomozete????
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setrice 29.11.2006 | 20:21
                  WlaSaTy   Návštevník
                  skus si nahackovat 3d akceleraciu tak ako ju mame my ostatny: $ glxinfo 2>/dev/null | grep -i dir direct rendering: Yes
      • Re: Setrice 30.11.2006 | 12:57
        Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
        Ovládacie centrum je len v KDE, nie? Nenašiel som to v ponuke Gnome. No vlastne by mi stačilo vedieť, ako môžem počítač prebudiť, keď sa uspí. Zatiaľ som ho vždy musel natvrdo vypnúť, lebo nereagoval na pohnutie myšou, stláčanie kláves... Pritom kontrolka Num Lock na klávesnici svieti, tak by to mohlo reagovať.
        • Re: Re: Setrice 30.11.2006 | 14:56
          Avatar hacker666 kubuntu 6.10  Používateľ
          dobre,zapisal som ten riadok,len ako to mam zmenit na yes?
          • Re: Re: Re: Setrice 30.11.2006 | 18:33
            Avatar hacker666 kubuntu 6.10  Používateľ
            a na to strikovanie.sk ma nepusti
            • Re: Re: Re: Re: Setrice 30.11.2006 | 20:13
              WlaSaTy   Návštevník
              ktory prikaz si zapisal a c chces zmenit na Yes? ps.: na strikovanie ta nepusti pretoze hackovanie ma uzavreny klub. to vies, hackeri.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Setrice 30.11.2006 | 20:33
                Avatar hacker666 kubuntu 6.10  Používateľ
                zapisal som toto : glxinfo 2>/dev/null | grep -i dir a direct rendering chcem zmenit na yes
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setrice 30.11.2006 | 20:41
                  WlaSaTy   Návštevník
                  ale glxinfo zobrazuje informacie ohladne 3d akceleracie. ak chces zmenit No na Yes, mozes pouzit stream editor (sed). ty chces aktivovat 3d akceleraciu. myslim ze sme sa ti pokusali poradit v roznych vlaknach kde si sa pytal pod roznymi prezyvkami ako na to, ale ... uz si pre to nieco urobil?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setrice 30.11.2006 | 21:08
                    Avatar hacker666 kubuntu 6.10  Používateľ
                    poviem to takto.som zaciatocnik v linuxe.viem sa akurat pripojit na net a nejake tie zakladne prikazy.takze ak budete taki laskavi,tak mi pomozete???step by step a pomalicky.prosim
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setrice 30.11.2006 | 21:23
                      WlaSaTy   Návštevník
                      tu nejde o to ci i zaciatocnik v linuxe, tu ide o to ze ti bolo povedane aby si skontroloval ci mas nahodeny zodpovedajuci ovladac pre grafiku a nie ten vseobecny. ak by si nevedel, tak si mal