Instalacia OpenOffice na Mandriva linux 2006

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.10.2006 | 17:14
mofo22   Návštevník
Povodny (anglicky) openoffice som odintaloval, a chcem nainstalovat slovensky, tak aby mali k nemu pristup vsetci uzivatelia. 1. Kam ho mam naistalovat? 2. Ako vytvorim odkaz do ponuky (vo windowse start)?
    • Re: Instalacia OpenOffice na Mandriva linux 2006 14.10.2006 | 16:45
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      1. OpenOffice si mal nechať anglicku verziu a doinštalovať podporu slovenčiny. 2. Odkazy ti program vytvorí sám.
      • Re: Re: Instalacia OpenOffice na Mandriva linux 20 15.10.2006 | 00:29
        mofo22   Návštevník
        Kde nájdem slovenský preklad? Na stránkach OpenOffice-u su preklady len na aktuálnu verziu.
        • Re: Re: Re: Instalacia OpenOffice na Mandriva linu 15.10.2006 | 00:55
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Nechcem veriť, že na CD/DVD Mandrivy nie je aj lokalizácia. Skús pozrieť cez správcu balíkov (alebo ako sa to v Mandrive volá) a skús nájsť veci okolo OOo.
    • Re: Instalacia OpenOffice na Mandriva linux 2006 15.10.2006 | 00:37
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      staihni si openoffice ako sadu balickov (rpm) a cez urpmi *.rpm ich nainstaluj. potom v grafike 2x klikni na subor ktory Ti da do menu v mandrive odkazy
      • Re: Re: Instalacia OpenOffice na Mandriva linux 20 15.10.2006 | 00:58
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Stano prečo má inštalovať už stiahnutý balík cez urpmi? Že keby cez rpm tak nenapíšem ani slovo :)
        • Re: Re: Re: Instalacia OpenOffice na Mandriva linu 15.10.2006 | 01:05
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          robil si niekedy s mandrivou? ak da urpmi *.rpm, tak naraz posklada vsetko co treba. teda ak mi to nahodou 10x netahalo z netu a ja som si to nevsimol...
          • Re: Re: Re: Re: Instalacia OpenOffice na Mandriva 15.10.2006 | 01:17
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            robil si niekedy s mandrivou? Na Mandrake Linuxe som začínal, niečo sa na mňa nalepilo. EasyUrpmi poznám dobre, písal si že chceš inštalovať už stiahnuté veci cez Urpmi a nie stiahnuť soft so závislosťami a následne inštalovať všetko pomocou Urpmi. Sme sa asi nepochopili :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia OpenOffice na Mandr 15.10.2006 | 12:53
              mofo22   Návštevník
              Trochu odbocim od temy. Ked s mandrive nainstalujem nejaky balicek RPM, tak neviem kam ho nainstalovalo , nevitvori zastupcov, tak ako sa mam k naistalovanim programom dostat?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia OpenOffice na M 15.10.2006 | 13:45
                WlaSaTy   Návštevník
                predpokladam ze si cital manual prikazu rpm a vies cim ma pokracovat tento prikaz: rpm -q -l niektore otazky naozaj nechapem. vies ako sa zvykne odpovedat na tu tvoju? read the f(unny) manual!
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia OpenOffice 15.10.2006 | 14:10
                  mofo22   Návštevník
                  Ja neistalujem balicky s consoly ale s grafickeho prostredia. A to je rozdiel
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia OpenOff 15.10.2006 | 14:16
                    WlaSaTy   Návštevník
                    v tom nie je rozdiel, v grafickom prostredi sa da bez najmensieho problemu zapnut emulator terminalu. chcel by si nejaky program kde si 3x klinkes a on ti to vylistuje tak ze to budes v pripade potreby pracne opisovat? kludne, pozri si manual k tvojej distribucii, neverim tomu ze by to odtial vyhodili. take veci tam su uz roky rokuce.
    • Re: Instalacia OpenOffice na Mandriva linux 2006 15.10.2006 | 20:02
      anonym   Návštevník
      Toto je rada z mandrivalinux.cz (sk): Mne to s verziou 2.0.3sk bez problémov funguje. Balíček tar.gz rozbalte, protože obsahuje obyčejné RPM balíčky v adresáři RPMS. Nainstalujte si RPM balíčky jako root pomocí příkazu urpmi: urpmi RPMS/*.rpm urpmi RPMS/desktop-integration/*mandriva* Nově nainstalovaný OpenOffice.org 2.0 RC2 bude uložen v adresáři /opt/ a je možné mít jej na disku spolu se starou verzí OpenOffice.org. V menu Kancelář (a dále podle zařazení) přibudou položky pro OpenOffice.org 2.0.
      • Re: Re: Instalacia OpenOffice na Mandriva linux 20 16.10.2006 | 17:14
        mofo22   Návštevník
        Vďaka