Mplayer - problem so synchronizaciou po enkodovani

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.10.2006 | 19:31
Avatar Lukáš Ubuntu 9.10  Používateľ
Pokusam prekovodovat video z fotaka na avi. (Hlavne kvoli velkosti, je rozdiel 16 a 3 MB) Do mencodera davam: mencoder PA150013.MOV -o 02.avi -ovc lavc -oac mp3lame -lameopts vbr=2:q=3 -srate 8000 A aj nejake ine kombinacie audio a video kodekov. Vzdy to speje k tomu ze video predbieha zvuk, pricom mencoder dava na vystupe niekolkokrat : Skipping frame! Pos: 20.4s 665f ( 0%) 85fps Trem: 0min 0mb A-V:0.068 [844:19] Pokusal som sa nejak zakazat vynechavanie snimkov, ale na to som neprisiel. Ako to teda prekodovat, aby (asi?) nevynechal snimky a video+audio bolo casovo o.k.
Juchúúú! Písmenkujem na lukas.cerro.sk
    • Re: Mplayer - problem so synchronizaciou po enkodo 15.10.2006 | 17:50
      WlaSaTy   Návštevník
      hm, mov. quick time je sice kontajner pre mp4, ale jeho domenou je apple. vzhladom na to ze vzorka filmu je nedostupna, rovnako ako aj typ fotaka, tak sa da odporucit iba instaalacia (wir32) kodekov z instalacneho cdcka.
      • Re: Re: Mplayer - problem so synchronizaciou po en 15.10.2006 | 19:14
        Avatar Lukáš Ubuntu 9.10  Používateľ
        Original: http://www.sendspace.com/file/29hbe0 Prekodovane: http://www.sendspace.com/file/fkhzug Toto mi vypise pri kodovani : http://www.sendspace.com/file/irmjn2 Fotak je Olympus SP-310 K videu : Prvych 17 sekund sa nedeje nic, potom je tam rozdiel V originaly je najprv zvuk motora a potom dym, v prekodovanom je to opacne.
        Juchúúú! Písmenkujem na lukas.cerro.sk
        • Re: Re: Re: Mplayer - problem so synchronizaciou p 16.10.2006 | 22:24
          WlaSaTy   Návštevník
          to vyzera na to ze je pouzita nejaka skutocne netradicna implementacia mov s ktorou si mplater neporadi. v inom os po nainstalovani cdcka to funguje? sice, este to mozem pozret u mna na maci.
          • Re: Re: Re: Re: Mplayer - problem so synchronizaci 17.10.2006 | 22:21
            majo984   Návštevník
            na mplayerovsky enkoder existuje graf. nadstavba, myslim ze sa to vola konverter, mozno bude obsahovat aj nejaku synchronizaciu....
            • Mplayer - problem so synchroni 18.10.2006 | 16:50
              55.lukas   Návštevník
              V inom os - wo Windowse som to prekodoval bez problemov. Akurat treba mat nainstalovani nie najnovsi QuickTime, ale verziu 6.5.2 Pri vyšších verziách to neprehrá.
              • Re: Mplayer - problem so synchroni 18.10.2006 | 19:31
                WlaSaTy   Návštevník
                hm, a prave v tom to moze byt. ten film ma 30fps a dlzku 28.367s co mi pri pocte snimkov 821 jednodycho nevychadza, rozdiel je cca sekunda na pol minuty co uz nie je zanedbatelne. mozno sa jedna o bug firmware daneho fotaku alebo featuru ktora ma zabezpecit aby sa pouzival iba autorizovany software od vyrobcu ktory tuto nezrovnalost opravuje. vyrobca si s tym zabezpeci aby ho neobtazovali klienti koli chybe produktu co oni nepodporuju :-) takze skutocne by som odporucil aby si nahral kodeky z instalacie sw medzi win32 kodeky a popripade upravil definicny subor pre formaty/kodeky ...