podpora 64bitov

Sekcia: Hardware a Drivery 16.10.2006 | 22:19
Xawerr   Návštevník
som uplny novacik, zatial som len v stadiu vyberu distribucie. kedze mam AMD64 pokukujem aj po distribuciach specialne urcenych pre 64bitov. moja otazka: windows64bit ci vista robi (vraj) kopec problemov, mnohe (standardne) programy na nom nebezia. mozem ocakavat podobne problemy aj s 64bit distribuciami linuxu (napr. SUSE)?
    • Re: podpora 64bitov 16.10.2006 | 01:39
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      nemusis sa bat, linux 64bit je stabilny a plne funkcny, aj ked zatial sa bez 32bitovych aplikacii nezaobidu take veci ako wmv/wma prehravanie, flash player(bez toho sa ozaj da zit). s troskou namahy to vsak nieje problem rozbehat. standardne programy,ktore su urcene pre linux su vacsinou aj vo forme zdrojovych kodov, cize v pripade, ak nenajdes 64bit balicek pre ten-ktory program(co silne pochybujem), je stale moznost skompilovat si ho.
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Re: podpora 64bitov 16.10.2006 | 01:49
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        *ubuntu , gentoo a ine maju instalacne CD na amd64 bit ;-)
      • Re: Re: podpora 64bitov 16.10.2006 | 20:27
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        wmv uz prehrava novy mplayer aj na 64bit. vraj. (bol dokonceny dekoder v ffmpeg tusim)
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: podpora 64bitov 16.10.2006 | 22:05
          WlaSaTy   Návštevník
          ako ktoru verziu. predpokladam ze tam neimplementovali DRM. i ked tym by znevyhodnili napriklad uzivatelov online pozicovni filmov. jednu ma ten ruzovy operator na DSL linkach ... ale mozno ze sa mylim ....
          • Re: Re: Re: Re: podpora 64bitov 16.10.2006 | 22:19
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            hmm, a s win32 kodekmi to ide? neviem o tom...
            Debian. apt-get into it…
    • Re: podpora 64bitov 16.10.2006 | 19:10
      Pepo   Návštevník
      A nerozchodis napr. multimedialny HW (Leadtek 2000- TV karta), ale pod 32 bit chodi.
    • Re: podpora 64bitov 16.10.2006 | 19:59
      glumm   Návštevník
      Windows XP Professional x64 Edition patri medzi tie lepsie systemy od MS. Neviem o akchy problemoch pises. Len pre uplnost, WinXPx64 vie spustit vsetky SW ktore nepouzivaju kernel mode (drivre, antiviry etc). Co sa tyka podprory drivrov tak vascina vyrobcov ho podporuje (napr aj TechniSat ma drivre pre SkyStar2). Co sa tyka Linuxu dobra je aj Fedora Core. Ale ani v Linuxe to neni moc ruzove, napr drivre od ATI musia mat aj 32-bit packages nainstalene v sys, aby si ich mohol pouzivat.