ubuntu a gnome

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.10.2006 | 21:03
joey   Návštevník
Z alternate CD som nainstaloval Ubuntu 6.06.1. Instalacia prebehla O.K. s jendou chybovou hlaskou: CD-ROM neobsahuje platny subor RELEASE alebo sa tento subor neda citat. Po nabootovani system zostvava v prikazovom riadku. V manuali ani v helpe som nenasiel, ako spustit GNOME ? (PIII933, 256MB, integr. VGA i82185 4MB, particia pre Linux ma 11 GB)
    • Re: ubuntu a gnome 17.10.2006 | 20:18
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      skus startX a ak sa ani tak nebude dat, skus: sudo apt-get install fluxbox a potom daj zas startX
      • Re: Re: ubuntu a gnome 17.10.2006 | 23:17
        joey   Návštevník
        Po startx sa na monitore sa objavila ciernobiela srafovana plocha a v strede okno s hlaskou: Unable to start X session - no "/home/user/x.session" file, no "/home/user/.Xsession" file, no session managers, and no terminal emulators found; aborting. Po odkliknuti navrat do prikazoveho riadku s hlaskami: Errors from xkbcomp are not fatal to X server. (EE) xf86OpenSerial: Cannot open device /dev/wacom No such file or directory. Error opening /dev/wacom : Invalid argument Waiting for X server to shut down FreeFontPath: FPE "/usr/share/X11/fonts/misc" refcount is 2, should be 1; fixing. Skusil som aj apt-get install fluxbox s vysledkom: Nacitavaju sa zoznamy balikov ... Hotovo Vytvara sa strom zavislosti ... Hotovo E: balik fluxbox sa neda najst Na startx to nic nezmenilo. S linuxom prave zacinam, manual k Ubuntu som stiahol z inetu, ale o spusteni X serveru tam nie je prakticky nic.
        • Re: Re: Re: ubuntu a gnome 17.10.2006 | 23:22
          123   Návštevník
          skontroluj md5 pred napalenim a nainstaluj znova , usetris cas , tych chyb tam bude zrejme dost
          • Re: Re: Re: Re: ubuntu a gnome 18.10.2006 | 21:03
            joey   Návštevník
            Zasah do cierneho, md5 sucet ISO suboru bol uplne mimo. Dakujem za rady a pomoc.