rychly restart

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.10.2006 | 10:13
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Ahojte, uz sa mi to stalo 3 krat a riadne ma to s prepacenim sere. Ide o to, ze ked potrebujem rychlo restartovat pocitac a nahodit sa do windowsu, zmacknem tlacitko restart (dole na mojej masinke) a je to vyriesene, no, teda to tak bolo doteraz, kym som mal windows. Ked rychlo restartujem linux SuSe 10.1 (neviem ci aj pri inych sa to robi) pokazi sa mi particia a linux mi jednoducho uz dalej nejde spustit a musim znovu instalovat, stratim vela dat a pod. Teraz ho mam momentalne pokakany a chystam sa ho dneska reinstalovat, neviete ako zabranit tomu, aby sa particia po rychlom restarte \"nepokazila\" ? Pre mna je to dost zavazny problem. Dakujem
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: rychly restart 18.10.2006 | 17:49
      luzr   Návštevník
      Ked idem domov z roboty parkujem auto do garaze tak ze z neho pred nou vyskocim a necham ho dojst do vnutra.. V poslednom case vsak auto stale castejsie bura do steny.. Je to pre mna problem lebo je potom oskrete.. Co robit?
    • Re: rychly restart 18.10.2006 | 18:03
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Inac, preco to tak je na linuxe a na windowse to tak nieje? mam pocit ze by s tym trebalo nieco spravit, nejak nove linuxy tak aby sa uz to nestavalo. Urcite sa vela ludom stalo, ze boli na linuxe a vypli im elektrinu, alebo poistky a tak, a si predstavte kolko dat tak museli stratit ...
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Re: rychly restart 18.10.2006 | 18:16
        WlaSaTy   Návštevník
        v tom pripade si mozes softwerovo implementovat UPS. fyzicke vypnutie z elektriky sa neda inym sposobom osetrit a je jedno v akom OS nastane vypadok ...
        • Re: Re: Re: rychly restart 18.10.2006 | 18:23
          empty   Návštevník
          to ze sa ti pokazia len data na disku nic nieje ale pri tvrdom restarte a po neodpojeni diskov sa ti moze pokazit aj disk samotny a s tym uz nic potom neurobis. prides o neho takze sa naucit normalne vypinat komp alebo pouzi suspend.
          • Re: Re: Re: Re: rychly restart 18.10.2006 | 19:03
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            no, idem znovunainstalovat linux, dakujem za rady ....
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Re: Re: Re: Re: rychly restart 18.10.2006 | 19:33
              WlaSaTy   Návštevník
              a nezabudni korektne nastavit ACPI, ta cast systemu totizto pocuva na tlacitku "power off"
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: rychly restart 18.10.2006 | 19:52
                pe3k   Návštevník
                uz aj deti v skolke sa ucia korektne vypinat a restartovat pocitac :)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rychly restart 18.10.2006 | 19:59
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  mal som super pripad asi 5 rokov dozadu - kamaratovi nenaslo pod jeho windows 98 mysku. ale zrazu, ked som pc po asi dost dlhom case restartol normalne, tak ju uz spoznalo :)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rychly restart 18.10.2006 | 20:08
                  WlaSaTy   Návštevník
                  pokial mas dosku ktora oznami systemu poziadavku na vypnutie pocitaca, tak je to korektne vypnutie. zname to pripady boli aj pri klavesniciach co mali vpravo hore tlacitka suspend, powrtoff, ... kto o to zavadil namiesto num-lock, vie o com hovorim.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rychly restart 18.10.2006 | 21:06
                    Avatar M@trixX Mandriva 2007.1  Používateľ
                    A kto o to zavadi pri stlaceni sipky hore alebo tlacitka end, tak ma tiez nervy v kybli. :)
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rychly restart 18.10.2006 | 21:37
                      WlaSaTy   Návštevník
                      apple tam ma eject na CD, ale na druhu stranu strbinova mechanika neumoznuje pouzivat vizitkove media. este stale mam v zivej pameti ako mi v praci pridelili klavesnicu s tymi wir klavesami, pri doome alebo dukovi som obcas namiesto strelby stlacil to co som nemal. a takyto nazor maju vsetci na ITcku takze ACPI akcie si distribucia sama nenakonfiguruje. preto mu to namiesto korektneho suspend/halt/reboot spravilo poweroff/reboot natvrdo a bez opytania. grrr, fuj. samozrejme aj s vytvorenim nekonzistencie na suborovom systeme a to iste by sa mu stalo v hociakom operacnom systeme kde by zakazal ACPI. to ze wir tieto veci standardne aktivuje a nakonfiguruje je bezpredmetne.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rychly restart 19.10.2006 | 10:13
                    Avatar hlavo debian, QNX  Používateľ
                    jasne :) a znasa to do isteho okamihu, potom tie tlacitka vytrhne :D