inštalácia Firefox

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.10.2006 | 21:20
Avatar stavyko Mandriva Linux 2006  Používateľ
Zdravým, potreboval by som pomôcť s inštaláciou balíku. Z internetu som si stiahol firefox-1.5.0.7.tar.gz a thunderbird-1.5.0.7.tar.gz. Pracujem v distribúcii Mandriva 2006. V stiahnutých balíkoch som nenašiel .rpm balíky. Vôbec neviem že čo mám robiť. V Linuxe som stále začiatočník. Za pomoc ďakujem Norbi
    • Re: inštalácia Firefox 19.10.2006 | 16:51
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ok. otvor ten balicek (asi v programe ark), rozbal to do priecinku niekde v home (napr home/moje_meno/firefox) a spusti cez konzolu v tomto priecinku (./firefox) ak to pojde, tak si urob ikonku na ploche alebo v panely
    • Re: inštalácia Firefox 19.10.2006 | 16:53
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Ahoj, sice mam linux tak ze mi ide este len tyzden, ale daco som uz pochytil, dufam ze ti to pomoze, takze cely postup: su rootovske heslo cd Desktop tar zxpvf firefox* -C firefox cd firefox* ./configure && make make install dufam ze to je spravne a ze ti to pojde... :D ja pracujem v SuSe a väcsinou tar neinstlaujem, ale uz som tak nejake tie programy nainstaloval , Viva La Revolution! :D
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Re: inĹĄtalĂĄcia Firefox 19.10.2006 | 16:59
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        nene, firefox sa nekompiluje, rovno sa spusti :) ozaj ak chces ff novy, tak preco si nedas rovno novu mandrivu? :)
        • Re: Re: Re: inĹĄtalĂĄcia Firefox 19.10.2006 | 17:46
          Avatar M@trixX Mandriva 2007.1  Používateľ
          Ja som sa na to prednedavnom pital, a nepodarilo sa mi spustit nic. :( S jedinym rozdielom, ze som mal RC firefoxu a mandrivu 2007
          • Re: Re: Re: Re: inĹĄtalĂĄcia Firefox 19.10.2006 | 19:30
            stavyko   Návštevník
            skús to ako mi napísal Hofere. Mne to už fumguje. Postupoval som podľa jeho doporučení a je to super. :-)
        • Re: Re: Re: inĹĄtalĂĄcia Firefox 19.10.2006 | 17:52
          WlaSaTy   Návštevník
          rada za vsetky drobne. koli novemu prehliadacu robit komplexnu migraciu, bodujes :-) i ked instalacia noveho firefoxu sa da bud cez update systemu alebo pomocou prikazu sudo firefox #alebo gozzila-firefox a v menu help zakliknut check for updates. novy brozer sa nahodi aj sam. podobne by to mohlo byt aj pre ten druhy program. ak by teda zadavatel preferoval rucnu instalaciu pretoze ma internet v praci/skole/kaviarni, tak by aspon mohol napisat odkial to ma nech vieme ci je to balik zdrojovych kodov alebo binarny balik a pre aku distribuciu. ale, ajtak zvykne byt v baliky nejaky README alebo iny subor s popisom instalacie.
          • Re: Re: Re: Re: inĹĄtalĂĄcia Firefox 19.10.2006 | 19:15
            Avatar M@trixX Mandriva 2007.1  Používateľ
            myslim, ze napisal, ze sa jedna o mandrivu 2006
            • Re: Re: Re: Re: Re: inĹĄtalĂĄcia Firefox 19.10.2006 | 19:55
              WlaSaTy   Návštevník
              ano, ale mandriva pouziva RPM takze musel stiahnut nieco ine. preco? to uz nie je otazka na nas ...
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: inĹĄtalĂĄcia Firefox 19.10.2006 | 20:17
                Avatar M@trixX Mandriva 2007.1  Používateľ
                Problemom mozno je, ze RPM-cko sa nikde neda najst... Ja tiez nechapem, preco to nemoze byt vo vsetkych moznych balickoch (neverim, ze ja az tak hrozne zlozite vytvorit balicek) na stiahnutie z mozilla.com . je tam len tento tar.gz a "starajte sa". Uz ma to nebavi... Preco to nemoze byt tak jednoduche, ale zlozite... Kym clovek spusti FireFox RC2 bude uz Firefox 3 ... Sak ak niekto ma, nikto mu nebrati poslat link na rmp-cko, ale ja som zatial nic nenasiel. :(
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: inĹĄtalĂĄcia Firefox 19.10.2006 | 20:33
                  ---   Návštevník
                  neviem ako spustas ten firefox ,ale asi nie v konzole lebo by si videl vypis chyb a podla toho sa zariadil.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: inĹĄtalĂĄcia Firef 19.10.2006 | 21:20
                    WlaSaTy   Návštevník
                    a on ho uz spustil? zatial sme sa nepohli z miesta. zadavatel stiahol balik neznameho obsahu, nikto okrem nejho nevie odkial a co je v nom. ale na tom nezalezi. firefox nepotrebuje apdejty vo forme rpm, deb, ..., on dokaze apdejtnut aj sam seba. len musi byt spustenu pod uzivatelom ktory ma na to pravo. teda pokial zabudneme na kriticke opravy debianu ktore boli skor ako z mozzila teamu :-) mimochodom, kazdy normalny balik obsahuje aj navod na pouzitie, bud je v nom pribalene readme alebo je to readme na stranke daneho projektu. ak by postupoval podla neho, tak je po probleme. ale jednoduchsia cesta je nehat firefox aby spravil aktualizaciu sam za seba. ved ta aktualizacia je tak tozumne spravena ze ju ak si dobre spominam chceli nahodit aj do open office :-) ps.: mozem sa aj mylit...
    • Re: inštalácia Firefox 19.10.2006 | 18:06
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Ahoj, sice mam linux tak ze mi ide este len tyzden, ale daco som uz pochytil, dufam ze ti to pomoze, takze cely postup: su rootovske heslo cd Desktop tar zxpvf firefox* -C firefox cd firefox* ./configure && make make install dufam ze to je spravne a ze ti to pojde... :D ja pracujem v SuSe a väcsinou tar neinstlaujem, ale uz som tak nejake tie programy nainstaloval , Viva La Revolution! :D
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people