Nahrada za Microsoft Exchange Server

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.10.2006 | 20:15
Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
Ahojte, potreboval by som poradit. Hladal som nahradu za MS Exchange Server, ktora by zvladla spravit jeden public folder s kontaktmi pre cca 5 PC s MS Outlook 2003. Nasiel som Kolab, ale Outlook plug-in je plateny... Neviete niekto o nahrade kde to bude fungovat a je zadarmo ? (najlepsie Open-source). Dakujem
Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Nahrada za Microsoft Exchange Server 21.10.2006 | 17:08
      WlaSaTy   Návštevník
      a na co vsetko sa to ma pouzit? posta, kontakty, kalendar, web interface, workflow manager, ... a co este? inac vsetci vieme o nahrade kde to bude fungovat, uz sa to tu riesilo na rozne sposoby.
      • Re: Re: Nahrada za Microsoft Exchange Server 21.10.2006 | 18:26
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        pisem, ze kontakty :). Hm, ze si to nepamatam... a to citam kazdy jeden prispevok vo fore (dokonca ani vyhladavanie mi nepomohlo). Mozes mi to prosim Ta napisat? Dakujem.
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: Nahrada za Microsoft Exchange Server 21.10.2006 | 18:46
          WlaSaTy   Návštevník
          jaaj, len kontakty? do ldap sa zmesti strasne vela ...
          • Re: Re: Re: Re: Nahrada za Microsoft Exchange Serv 21.10.2006 | 19:04
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            ok, to by islo, dik :) inac ak by to niekoho zaujimalo... Outlook contacts+openLDAP
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Re: Re: Re: Re: Nahrada za Microsoft Exchange 21.10.2006 | 20:31
              WlaSaTy   Návštevník
              to zneje ako vcelku dobry namet na clanok, pouzitie linuxu v SoHo segmente :-)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nahrada za Microsoft Excha 26.10.2006 | 20:59
                Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                Takze vsetko som spravil (konecne) aj to vie citat kontakty z LDAP servra, ale nevie mi ich tam zapisat :-(. Nevies co s tym?
                Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nahrada za Microsoft E 27.10.2006 | 17:57
                  WlaSaTy   Návštevník
                  hm, privilegia. netusim ci je vhodne aby kazdy mohol menit hociktore kontakty, ale navrhnutie security policy je dost zaujimava praca ....
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nahrada za Microso 27.10.2006 | 20:15
                    Tomas Srnka   Návštevník
                    Ja prave nieco take potrebujem (3-4PC a potrebujem mat aby kazdy mal read/write pristup ku kontaktom). Vedel by si ma prosim ta, kokretnejsie naviest? Dakujem