Ako sa nastavuje mail cez terminal????

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.10.2006 | 17:31
Avatar MichalJacho Ubuntu  Používateľ
Ako sa nastavuje mail cez terminal?A ako sa spustaju cez terminal programy,subory napr. s priponou deb,.ppt a ostatne?aky je na to prikaz?
    • Re: Ako sa nastavuje mail cez terminal???? 27.10.2006 | 16:31
      Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
      Neverim ze na google nenajdes odpoved. Skus pohladat tam.
    • Re: Ako sa nastavuje mail cez terminal???? 27.10.2006 | 16:33
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Programy sa spustaju tak ze napises ich meno z predpokladu ze su v ceste ktoru obsahuje premenna prostredia PATH, co je typicky /bin, /sbin, /usr/bin, /usr/sbin. Ak je program inde musis uviest absolutnu cestu (/root/program). Namiesto aktualneho adresara mozes pouzit bodku (./program). Ak niesy root tak mozes priamo spustat aj programy v aktualnom adresari (program). K mailu sa v konzole dostanes programom mail (mozes pozriet manual: man mail). Mierne privetivejsi je pine a ostatne (asi musis doinstalovat). deb su balicky debianu. Mozes ich nainstalovat nejakym nastrojom na instalaciu debianovych balickov. Neviem ako niesom debianista. ppt su ak ma pamat neklame powerpoint dokumentacie. Pravdepodobne si objavil dieru v trhu. Neviem totiz o tom ze by niekto spravil prezerac powerpointovych dokumentov pre konzolu. Hoci napad je to zaujimavy. Skusil by som medzitym wine kde spustis normalny ms powerpoint.
      • Re: Re: Ako sa nastavuje mail cez terminal???? 27.10.2006 | 16:45
        Avatar MichalJacho Ubuntu  Používateľ
        No ved to.Viem,ze mail sa spusta prikazom mail,ale napise,ze taky nepozna a nepozna ani jeho help. a tie subory to hej,to mas pravsu,len som chcel vediet,ze -pracujem s konzolou a vidim tam dake subory,tak ze ako ich potom spustam,alebo s nimi robim. ale aj tak dik za odpoved.:-)
        • Re: Re: Re: Ako sa nastavuje mail cez terminal???? 27.10.2006 | 17:31
          WlaSaTy   Návštevník
          popripade sa posta odosiela prikazom mailx alebo binmail. niekedy je mozne pouzit aj elm v davkovom mode. zavisi od toho co a ako chce clovek pouzit a co ma nainstalovane. ak sa jedna iba o pracu s postou cez terminal v textovom mode, tak je vhodne pouzit pine alebo elm. viac sa neda poradit nakolko nevieme k comu, vyber a konfiguracia aplikacii zavisi od poziadaviek. PS.: programy deb,.ppt neexistuju takze sa ani nespustaju i ked os z rodiny unix je jedno ako sa vola program :-) .deb je instalacny balik a .ppt je prezentacia v malom-mekkom powerpointe.