Existuje náhrada za WINDOWS CE na smartphone?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.11.2006 | 19:08
Avatar myq mandriva is coool  Používateľ
To už nie je možné. Vie mi niekto poradiť, či existuje OS na smartphone v linuxe /z Windowsu mám vyrášky, hlavne stoho CE/. Poradí niekto. Myslím, že nemám sám takúto požiadavku. Dík
    • Re: Existuje náhrada za WINDOWS CE na smartphone? 29.10.2006 | 11:24
      NFT   Návštevník
      Nie si sam, wince nie je ziadna vyhra ale zatial som neobjavil cosi pouzitelne. Mam PDA Acer...
    • Re: Existuje náhrada za WINDOWS CE na smartphone? 29.10.2006 | 12:51
      WlaSaTy   Návštevník
      ano, existuje verzia os linux pre smartphone. ale myslis ze ti nepadne zaruka ked ten windows odtial odstranis?
    • Re: Existuje náhrada za WINDOWS CE na smartphone? 29.10.2006 | 18:19
      Avatar myq mandriva is coool  Používateľ
      Mám SDA smartphone a pokiaľ ide o záruku, moc ma to netrápi. Najpodstatnejšie pre mňa bude aby linux bežal na tomto SDA-čku tak dobre, ako mi beží na IBM tp X-ku MANDRIVA. Nič lepšie nepoznám ako MANDRIVU. Super podpora. Nebudem sa vyjadrovať. Sú to len samé superlatívy. MS DOS no comment!!!!!! Ak OS na smartphone je a beží tak ako treba /podstatné aby bežali OOo aplikácie, write, calc, presenter atď./. Ak niečo také máš, sem s tým. Potom dám infošku ako beží.
      • Re: Re: Existuje náhrada za WINDOWS CE na smartpho 29.10.2006 | 18:40
        WlaSaTy   Návštevník
        pozri si ake su naroky pre OOo a podobne zalezitosti ktore pozadujes a porovnaj si to s vykonom tvojho SDA. co sa tyka zmeny OS, tak vela zdaru. zatial som pocul iba o malo typoch telefonov co mali od vyrobcu nahodeny linux a o jednom siemense kde ten linux portovali jeho uzivatelia.
        • Re: Re: Re: Existuje náhrada za WINDOWS CE na smar 29.10.2006 | 18:49
          Avatar myq mandriva is coool  Používateľ
          Môj smartík má nasledujúce HW parametre: Procesor : - TI OMAP, 200MHz Pamäť: - ROM - 64 MB - RAM - 32 MB OS .... /windows mobile TM SDA 2003/, rád ho vymením za linuxík. Je treba ešte niečo? Kde nájdem os na smartphone? Hľadal som a nenašiel som. Skúsim a dám info do fóra.
          • Re: Re: Re: Re: Existuje náhrada za WINDOWS CE na 29.10.2006 | 19:31
            WlaSaTy   Návštevník
            pises ze ten stroj ma 32Mb ram a chces tam prevadzkovat open office, myslim ze toto hovori za vsetko. samozrejmu poznamku o podpore hardware komponentov ku ktorym nie je specifikacia tu nema zmysel rozoberat, rovnako aj ktory zo SDA smartphone to je (qtek?). vseobecny pojem je velmi zla vec. PS.: zhodou okolnosti na qtek predavany ako tmobilesda pasoval linux ovela lepsie ako ten windows a bol aj dostupny, takze vela zdaru :-) skoda ze nevieme ci je to on.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Existuje náhrada za WINDOWS CE 06.11.2006 | 18:44
              myq   Návštevník
              Sorry, až teraz som sa dostal ku kompu. Tak je to QTEC 8020 SMARTPHONE. Môžeš mi dať smerovanie odkiaľ to mám stiahnúť aj s návodom ako? Určite to na qtec-koch beží? Zachytí to HW ako: bluetooth, infra, camkorder, atď? Dík za radu. Prepošli mi adresku.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Existuje náhrada za WINDOW 06.11.2006 | 19:58
                WlaSaTy   Návštevník
                :Určite to na qtec-koch beží? kedysi som si chcel rozchodit nieco podobne na tom prvom qteku co sa dodaval ako T-Mobile smartphone ale akosi sa mi nedostal do ruky tak som to nehal plavat. akurat si spominam ze sa tam linuxu darilo ovela lepsie a bezproblemov tam chodila aj redukcia USB2NETWORK. smola ze to bol s najvecsiou pravdepodobnostou iny model ... ale najviac ma zarazila tvoja poziadavka na open office. si si tym isty ze to pojde na tak malo RAM a na tak pomalom CPU? asi by bolo vhodnejsie pouzit nejaky iny kancelarsky balik, nenadarmo sa pouzivaju v povodnom OS verzie pocket*.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Existuje náhrada za WI 06.11.2006 | 20:41
                  myq   Návštevník
                  S winu mám koprivku a rád by som to preinštaloval, no četujem aj na iných fórach a akosi môžem o line snívať. Nemyslel som celý open office, skôr neaká zmenšená verzia. Tak ako pod winom, konkrétne na tomto SDA je za 30 USD a beží vcelku OK. Len ma poráža s winu. MRZNE windows CE!!!!!! A práve vtedy keď nechcem!!
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Existuje náhrada z 07.11.2006 | 10:50
                    WlaSaTy   Návštevník
                    30USD to je len za os alebo je v cene neblokovany (bez zaruky) smartphone?
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Existuje náhra 08.11.2006 | 09:34
                      myq   Návštevník
                      30USD je len niečo ako emulátor tabulkových a textových súborov. Ináč známy ako excel, word alebo write, calc. Takže to nieje OS. Prečo?
                      • Re: Existuje náhra 08.11.2006 | 09:41
                        myq   Návštevník
                        Ináč ten smartphone je v celku šit. Dáta tečú len doň (bluetooth, irda), z neho to ide vcelku zložitejšie. Vybrať pamäťku, vložiť do čítačky a tak sťahovať. Pokiaľ sa jedná o cene
    • Re: Existuje náhrada za WINDOWS CE na smartphone? 08.11.2006 | 16:38
      distefano   Návštevník
      Mas taku poziadavku, ze az no. Ja zatial fungujem na Palm TX, ale ten OS nie je ani multitasking, ani novy. Zijem z toho, ze na webe je este stale hora aplikacii, a aj napr. TomTom je este na PalmOS portovany. Ale za chvilu (1-2roky) uz nebude nic, vyvoj PalmOS stoji, dokonca treo uz ide pod widlami. Existuje v regione Asia firma E28 a jej model Hawk pd linuxom http://linuxdevices.com/news/NS4367004471.html http://www.pdasnews.com/articles/1206/1/ vyzera super, ale asi sa nebude dat zohnat. No a potom mas uz len volbu symbian. Takze tak... ja som zatial rozhodnuty zostat na PalmOS jak dlho to len bude mozne... Vela stastia...
      • Re: Existuje náhrada za WINDOWS CE na smartphone? 09.11.2006 | 09:29
        myq   Návštevník
        distefano, myslíš, že by som do tej krabice dokázal stiahnuť Symbian s plnou podporou HW? Hľadám kde sa dá, zháňam a ..... . Jedná sa mi hlavne o malé železo. Mám Lenovo 12,1", množstvo papierov v taške a keď som pracovne, tak mi idú odpadnúť ruky. Nehovorím aký brajgel mám v aute. O komunikátore od NOKIE nachcem ani počuť!
        • Re: Existuje náhrada za WINDOWS CE na smartphone? 09.11.2006 | 09:37
          myq   Návštevník
          ten smartphone je brutálny!!!!!! A ešte pod linom, nooooo........
          • Re: Re: Existuje náhrada za WINDOWS CE na smartpho 09.11.2006 | 10:40
            distefano   Návštevník
            No moj favorit je aj tento, s jadrom 2.6.x http://www.road-gmbh.de/produkte/index_01.html
        • Re: Re: Existuje náhrada za WINDOWS CE na smartpho 09.11.2006 | 10:35
          distefano   Návštevník
          Akoze do tej E28 Hawk? Ak chces Symbian, tak by som skusil nieco od Sony - P910i, Motorola...??? Ja velmi symbianu nakloneny nie som, ale mozno to bude v buducnosti volba. Ako som hovoril, ja budem este chvilu cakat. Motorola sa dusuje, ze bude mat polovicu produkcie na linuxe ( zatial A780, a este nieco). Paci sa mi model Motorola ROKR E6 http://mobil.idnes.cz/linuxova-motorola-rokr-e6-schvalena-pro-provoz-fr2-/mob_denik.asp?c=A061020_020924_mob_denik_ada Snad sa este nieco do roka objavi....
        • Re: Re: Existuje náhrada za WINDOWS CE na smartpho 09.11.2006 | 19:08
          WlaSaTy   Návštevník
          :O komunikátore od NOKIE nachcem ani počuť! Mam nokiu komunikator 9110i s ROM DOS a GeOS. Sice je ta 486ka pomala, ale na bezne poznamky a inu pracu staci do pohody. Skoda ze mi na mraze blbne podsvietenie interneho displeja, co dodat - jedna sa o vybojku a nie led diody ktore podsvietia len okraje :-)