Kubuntu Desktop (KDE 3.5.5)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.10.2006 | 15:39
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
Chcel som sa opýtať dve otázky, nové KDE ešte nemám zbehnuté (používam KDE 3.4.2 a GNOME) a neviem v ňom nastaviť tieto veci: 1. Konqueror a celé KDE mi zobrazuje len priečinky home, media a ostatné (všetky ostatné) priečinky a súbory mi zobrazí iba keď dám Ukázať skryté súbory. Dá sa nastaviť aby som videl štandardne všetky priečinky/súbory ako v staršom KDE? Nevidím potom môj /mnt/datadisk a musel som v ~/home vytvoriť odkaz. Mám pocit že KDE zamedzuje vidieť všetky "root" súbory. 2. Neviem nikde nájsť (už si presne nepamätám ako sa to volá) nastavenie panela, kde sa nastavujú časy zabrazenia kurzora v paneli a na ploche. Trochu ma rušia presýpačky v paneli.
    • Re: Kubuntu Desktop (KDE 3.5.5) 29.10.2006 | 10:37
      123   Návštevník
      cav. 1.pred skrytym suborom/adresarom je bodka .. daj ju prec a budes v konqerore videt co potrebujes. 2.toto by si mohol blizsie vysvetlit lebo neviem co chces inak alt+F2 a napis "panel" enter. tie presypacky... v ovladacom centre vyber vzhlad a temy a start programov zruz povolit upozornenie v paneli uloh.
      • Re: Re: Kubuntu Desktop (KDE 3.5.5) 29.10.2006 | 12:20
        ---   Návštevník
        odstranovat bodku zo skrytych suborov asi nie je najlepsi napad , skor treba nastavit konqueror aby vsetko zobrazoval.
        • Re: Re: Re: Kubuntu Desktop (KDE 3.5.5) 29.10.2006 | 13:41
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Asi som slepý alebo nevidím, ale túto voľbu som prehliadol. Kde to mám nájsť? Inak s tými priečinkami/súbormi - nejedná sa o skryté súbory ale o všetky priečinky okrem /home a /media, ako sú napríklad /root, /user. Nevidím ich ani cez KDE voľby.
      • Re: Re: Kubuntu Desktop (KDE 3.5.5) 29.10.2006 | 13:35
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        pred skrytym suborom/adresarom je bodka .. Nerobím s Linuxom deň, aby som toto nevedel :-) Lenže Konqueror mi zobrazí systémovky iba pri voľbe zobraziť skryté a pritom nie sú skryté. alt+F2 a napis "panel" enter add 1),,, kua normálne sa to nastavovalo v Ovládacom centre, ale táto voľba tam nie je, nechápem. A volá sa to po novom Systémové nastavenia/Vzhľad.
    • Re: Kubuntu Desktop (KDE 3.5.5) 29.10.2006 | 14:32
      Avatar Vlastimil Ott Mandriva Linux  Používateľ
      1. http://www.e-ott.info/2006/10/29/kubuntu-610-a-skryvani-systemovych-adresaru/ 2. Myš - Obecné - Vizuální odezva při aktivaci. Ale čas se tam nastavit nedá, ani nevím, jestli to (ještě?) jde.
      LinuxEXPRES.cz | OpenOffice.cz | openMagazin.cz | E-Ott.info
      • Re: Re: Kubuntu Desktop (KDE 3.5.5) 29.10.2006 | 15:31
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        1. Vďaka, máš to u mňa :-) Stačilo vymazať súbor .hidden v / a zobrazuje sa všetko. Dal sa editovať čo sa má zobrazovať a čo nie, ale radšej vidím všetko. 2. Tá Vizuálna odozva (neaktívne) nefunguje. Fakt netuším, prečo to vyhodili s KDE. Skúsim sa ešte pohrabať v KDE konfigoch, chcem vypnúť to upozornenie na paneli a skrátiť čas aktívneho kurzoru.
      • Re: Re: Kubuntu Desktop (KDE 3.5.5) 29.10.2006 | 15:36
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        1. Vďaka, máš to u mňa :-) Stačilo vymazať súbor .hidden v / a zobrazuje sa všetko. Dal sa editovať čo sa má zobrazovať a čo nie, ale radšej vidím všetko. 2. Tá Vizuálna odozva (neaktívne) nefunguje. Fakt netuším, prečo to vyhodili s KDE. Skúsim sa ešte pohrabať v KDE konfigoch, chcem vypnúť to upozornenie na paneli a skrátiť čas aktívneho kurzoru.
      • Re: Re: Kubuntu Desktop (KDE 3.5.5) 29.10.2006 | 15:36
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        1. Vďaka, máš to u mňa :-) Stačilo vymazať súbor .hidden v / a zobrazuje sa všetko. Dal sa editovať čo sa má zobrazovať a čo nie, ale radšej vidím všetko. 2. Tá Vizuálna odozva (neaktívne) nefunguje. Fakt netuším, prečo to vyhodili s KDE. Skúsim sa ešte pohrabať v KDE konfigoch, chcem vypnúť to upozornenie na paneli a skrátiť čas aktívneho kurzoru.
        • Re: Re: Re: Kubuntu Desktop (KDE 3.5.5) 29.10.2006 | 15:39
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          A takto to dopadne keď máte EDGE so slabým GSM signálom :-(