cd z linuxu + bonus

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.10.2006 | 17:24
Avatar Stanislav Hoferek Greenie, Manjaro, Q4OS, Lubuntu  Používateľ
ahoj. mam zvlastnu otazku... niektore distribucie, ako napriklad zenwalk, ani nahodou nezaplnaju cele CD, ale napriklad len 450MB. ak sa tam prida priecinok s nejakymi bonusmi, tak sa bude dat z CD normalne instalovat? samozrejme s povodnymi subormi a priecinkami sa nic nestane
    • Re: cd z linuxu bonus 31.10.2006 | 17:17
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Ja by som to robil cca takto: Zobral by som to .iso a cez loop zariadenie primontoval na adresar. Obsah treba niekam skopirovat a odmontovat ten adresar. Tam kde si to skopiroval pridas vlastny adresar a potom z toho adresara spravis spat iso (nezabudni -b prepinac v mkisofs aby aj nadalej bootovalo). # ls zenwalk.iso # mkdir stary novy # ls novy stary zenwalk.iso # mount zenwalk.iso stary -o loop -t iso9660 # cp -a stary/* novy # umount stary # mkdir novy/addons # cp ../mojbalicek.tgz novy/addons/ # cd novy # mkisofs -r -b boot/boot.img -c boot/boot.cat -o ../zenwalk-novy.iso . # cd .. # ls novy stary zenwalk.iso zenwalk-novy.iso To vsetko za predpokladu ze zenwalk bootuje pomocou obrazu bootovacej diskety (el torito) lebo neviam ako bootuje ale predpokladam ze tak.
      • Re: Re: cd z linuxu bonus 31.10.2006 | 17:24
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie, Manjaro, Q4OS, Lubuntu  Používateľ
        no mne skor ide o ubuntu, ale tak u zenwalku je viac placu :) no tak poskusam a snad to cd-rw prezije :)