Delenie disku

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.11.2006 | 01:09
LLukas   Návštevník
Pls potreboval by som poradit ked chcem delit disk 80 gb a potrebujem asi 10 a 70 bez straty dat tak mi partition magic dovoli najviac 7,8mb ale druhy disk by sa dal rozdelit normalne.dakujem za odpoved.
    • Re: Delenie disku 01.11.2006 | 15:56
      WlaSaTy   Návštevník
      defrag
      • Re: Re: Delenie disku 01.11.2006 | 15:59
        vird   Návštevník
        zaloha a format
    • Re: Delenie disku 01.11.2006 | 16:05
      Avatar disoft Mandriva 2007CZ  Používateľ
      Co je to druhy disk? S Partition Magic-om sa daju delit disky radove 10-ky GB.Ja osobne mam 80GB Hdd deleny na 20GB win C,35GB win D,1GB swap , zvysok Ext2(Mandriva).Primar.oddiel WinC , logicke winD, Ext2 aj swap.Partition Magic pouzivam niekolko rokov a dokonca aj s fat32 som nemal problem vytvorit oddiel vacsi ako 20 GB
    • Re: Delenie disku 02.11.2006 | 14:07
      LLukas   Návštevník
      skusal som defragmentovat a nepomohlo ja mam jeden Hdd rozdeleny na c: a d: c je win a d veci ktore sa nemozu zmazat a prave do D: potrebujem rozdelit ale neda mi ciac ako 7,8 mb a to c by dalo aj 1gb proste kolko je tam miesta. ale ja chcem rozdelit D: a to neide pls poradte uz mam stiahnuty aj Danix uz len ten disk vyriesit
      • Re: Re: Delenie disku 02.11.2006 | 16:06
        Avatar disoft Mandriva 2007CZ  Používateľ
        Mas k dispozicii Partition Magic bootdisketu?Ak ano ,nabootuj z nej a napis ako mas ten disk rozdeleny- co je primarny,aky je velky , coje logicky oddiel aky je velky ,ktory mas nastaveny ako aktivny, kolko je na nich volneho miesta.
      • Re: Re: Delenie disku 02.11.2006 | 17:56
        Srigi   Návštevník
        Mat na D:\ dolezite data, ktore sa nemozu zmazat a pustat na to PQM je samovrazda. BTW PQM je svinstvo, zapisuje si nikde to MBR a pod. svoje configuraky. Viem to lebo po prerozdeleni disku v PQM a preneseni na iny comp si PQM na tom druhom compe pamatal vsetky nastavenia z prveho kompu. Format a lnx fdisk.
        • Re: Re: Re: Delenie disku 03.11.2006 | 22:46
          Avatar disoft Mandriva 2007CZ  Používateľ
          Je pravda,ze v linuxe som zatial iba v plienkach , ale windowsy som preskákal od 95 az po XP ,a to je uz peknych par rockov ,ale este sa mi nestalo ,ze by PQM taketo nieco .... a aj Linuxove particie obhospodari na slusnej urovni .Pouzivam miniPE-XT 2k5.09.03 The Ultimate Mini Boot CD,na nom je PQM 8 a mam stymto programom len dobre skusenosti.
    • Re: Delenie disku 04.11.2006 | 01:09
      Dumaru   Návštevník
      Programík Ultimate Boot CD vie okrem iného aj rozdeľovať a opravovať disk. Mne sa osvedčil pri oprave pár paranormálnych inštalácií Windowsu, kde Windows nevedel rozdeliť a sformátovať disk.