Uz sa to niekomu podarilo?????

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.11.2006 | 00:55
Avatar mivan Ubuntu  Používateľ
Rozchodil uz niekto stream video v Ubuntu 6.1 ??? uz som tu toho dost nacital ale stale som nic nenasiel. Skusal som uz Xine, Mplayer a aj VLC ale stream video som stale nerozchodil a kodeky mam OK offline mi to prehpra vsetko od 3gp az po wmv takze v tom problem urcite nieje ked chcem pozriet archiv tak stale sa pozeram len na toto alebo na sedu plochu v 6.06 to bolo vsetko OK a bez problemou :-(
    • Re: Uz sa to niekomu podarilo????? 02.11.2006 | 00:36
      Dumaru   Návštevník
      Ja mám problém prehrávať v Kubuntu 6.10 aj videá na disku. Niekedy mi sekne prehrávač hneď na začiatku vo fullscreene - čierna obrazovka (kaffeine, kmplayer).
    • Re: Uz sa to niekomu podarilo????? 02.11.2006 | 00:56
      stando   Návštevník
      skus toto: "mplayer -ontop http://wmsta3.the.sk/ta3live"
    • Re: Uz sa to niekomu podarilo????? 02.11.2006 | 22:09
      rado   Návštevník
      ja som to vyriesil tym, ze som si dobre ponadaval a nakoniec som nahodil naspat 6.06 :) este radsej pockam, kym ludia, ktory sa s linuxom neucia, ako ja, ale to vedia, spravia zmeny a doladia to a potom to skusim so 6.10 zase. mozno nie je najlepsi napad, hned po jej spusteni sa hrnut do novej verzie. aspon nie pre nas lamy a pololamy. :o(
      • Re: Re: Uz sa to niekomu podarilo????? 02.11.2006 | 23:48
        Juraj   Návštevník
        Edgy Eft je vyvojova verzia. Vyvojove verzie vychadzaju zhruba kazdych 6 mesiacov. Kazdy kto si instaluje vyvojovu verziu musi pocitat s tym, ze mu obcas nieco kiksne. Stabilno verziou stale je Dapper (6.06), ktory sa aj oficialne odporuca instalovat a nadalej je k nemu poskytovana podpora. Dalsia stabilna verzia vyjde tak za rok... Shipit uz bude rozosielat iba stabilne verzie...
        • Re: Re: Re: Uz sa to niekomu podarilo????? 03.11.2006 | 23:07
          Richard   Návštevník
          Juraj keby si toto napisal tak o 2 tyzdne skor usetril by si mi 3 roky zivota idem naspat k 6.06 a DAKUJEM uz som sa rozhodol ahoj EDGY!!!!
          • Re: Re: Re: Re: Uz sa to niekomu podarilo????? 04.11.2006 | 00:53
            Dumaru   Návštevník
            V Kubuntu 6.10 je všeobecne problém najmä s videom (fórum), mne niekedy sekne filmy v Kaffeine (Mplayer s XV výstupom ide spoľahlivo). Ale na druhej strane skúšal som predtým Kubuntu 6.06 a radšej som zostal u Ubuntu 6.06, ale Kubuntu 6.10 ma celkom presvedčilo. Inak je to prvé distro, kde sa mi podarilo plynule rozbehať Warcraft 3, čo je jedna z mojich Windows Games srdcoviek :-)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Uz sa to niekomu podarilo????? 04.11.2006 | 17:29
              thsomash   Návštevník
              ja mam ubuntu 6.10. Parkrat mi us spadla. Hlavne pri instalacii. Vsetko mi ide dost pomali. Da sa nejako prejst na 6.06 bez straty dat na disku??? A vobec kedy bude 6.10 vyhlasena za stabilnu???
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz sa to niekomu podarilo? 04.11.2006 | 17:30
                thsomash   Návštevník
                myslel som pri instalacii nejakych dodatocnych programov. Nie ubuntu. Na tu som upgradol z 6.06.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz sa to niekomu podarilo? 04.11.2006 | 21:30
                Juraj   Návštevník
                Citacia z ceskej Ubuntu wiki: [b] Edgy Eft *Ubuntu 6.10 je aktuální stabilní verze rodiny operačních systémů *Ubuntu. Bylo vydáno 26. října 2006. Kódové jméno tohoto vydání je "Edgy Eft". Na toto vydání bude poskytována podpora po 18 měsíců na stolních počítačích a serverech. Povšimněte si, že na minulé vydání (6.06 LTS) je poskytována dlouhodobá podpora po 36 měsíců, a proto uživatelé vyžadující delší podporu by měli zůstat u 6.06 spíše než aktualizovat na 6.10. [/b]
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz sa to niekomu podar 04.11.2006 | 21:54
                  ---   Návštevník
                  takze co z toho vyplyva? Edgy nie je ziadna vyvojova verzia.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz sa to niekomu p 05.11.2006 | 00:46
                    Juraj   Návštevník
                    Ono je v tom trochu zmatok. Niekde sa to uvadza ako vyvojova verzia a niekde ako stabilna. Vyvojova je v tom zmysle, ze sa do nej zapracovavaju nove technologie. Hlavnou verziou je LTS, teda Dapper.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz sa to nieko 05.11.2006 | 00:55
                      Juraj   Návštevník
                      Canonical odporuca instalovat Dappera, teraz budu vydane 2-3 medziverzie, Edgy Eft, Feisty Fawn... a potom ma nasledovat dalsia LTS verzia. Tak som to aspon vyrozumel z vyjadreni na oficialnych strankach.
    • Re: Uz sa to niekomu podarilo????? 04.11.2006 | 21:42
      ladin8   Návštevník
      Já jsem stream video na Kubuntu Edgy rozchodil pomocí odkazu na http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=60505&highlight=mplayerplug-in. Je potřeba editovat /etc/mplayerplug-in.conf, kde jsou po nainstalování mplayerpluginu všechny volby zakomentované. Odkomentovat ao, vo a cache a stream video jede jak fretka ! Snad vám to pomůže...