Mplayer

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.11.2006 | 17:32
Alex   Návštevník
Ahojte mam Ubuntu EE 6.10...Mam problem s mplayerom...Pri prehravani filmu na zaciatku hodi tabulku .... Requested audio family {mp3} [afm=mp3lib] not availble.Enableit at compilation.Radsej sa vas spytam aby som nespravil neaku blbost..Dakujem
    • Re: Mplayer 06.11.2006 | 16:31
      123   Návštevník
      http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=4343
    • Re: Mplayer 22.11.2006 | 16:31
      Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
      Ja mám takéto dva problémy s mplayerom: 1. Keď spustím nejaký film zo súboru (napr. .avi), nechce sa to prehrávať na celej obrazovke. Keď stlačím f pre fullscreen, obraz sa iba dá do stredu v pôvodnej veľkosti a okolo neho je čierne. 2. Keď prehrávam DVD, fullscreen funguje dobre, ale zvuk mi ide rýchlejšie ako obraz a zakrátko je už veľmi vpredu oproti obrazu. pri prehrávaní používam ako video output (-vo) x11, lebo nič iné z tých možností na mojom kompe nefunguje. Budem vďačný za všetky rady. Ondro
      • Re: Re: Mplayer 22.11.2006 | 16:53
        123   Návštevník
        za vsetko moze x11 driver ,treba pouzix xv. aku mas grafiku? Open GL funguje? Ak ti ine moznosti nejdu tak ako posledny pokus (po rozbehani grafiky) je skompilovat mplayer (s touto volbou)
      • Re: Re: Mplayer 22.11.2006 | 22:30
        distefano   Návštevník
        1. pouzivam KMplayer, ale podobny efekt som mal, lebo som mal zapnute ,,Keep height/width ratio. Taka blbost... 2. tento efekt som mal, ale vo windowsoch, tam nestihal decoder videa... bol pomaly. Ine ma nenapada. Mne KMplayer (myslim ze je to KDE mplayer) prehrava DVD v pohode.
    • Re: Mplayer 27.11.2006 | 17:32
      Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
      Tak skúsil som xv ako video výstup a funguje to dobre. Jeden aj druhý probpém sa vyriešil. Ďakujem. Ondro