Kubuntu=Problémy (subjektívne)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.11.2006 | 21:05
Dumaru   Návštevník
Kubuntu 6.10 mám nahodené asi dva týždne, zmenil som naň názor. Toto distro ešte nie je vhodné na bezproblémový chod. Spomeniem len pár problémov: Kicker mení nastavenia, video aj po nastavení iného výstupu mrzne, sieť prestáva prepúšťať dáta (a ešte pár neduhov). A na záver bonbónik: Po novom Firefox 2.0 sám padá ak vôbec naštartuje a nenačítava stránky. Viacmenej mi toto distro od začiatku sadlo, ale po čase začalo byť dosť nestabilné a fakt o nervy. Niektoré chyby sú určite zapríčinené samotným KDE 3.5.5 a Firefoxom 2.0 pridaným do distra tesne pred vydaním. Dosť vecí viem v Linuxe vyriešiť, ale ak beriem Kubuntu ako distro pre začiatočníka, nechcel by som ho za prvé distro.
    • Re: Kubuntu=Problémy (subjektívne) 07.11.2006 | 20:04
      -   Návštevník
      len pre zaujimavost: skusal si aj ubuntu 6.06? - ake je v porovnani s kubuntu, predsa len gnome je hlavne prostredie takze by malo byt lepsie odladene myslim ze zatial nie je velmi nutny prechod na edgy lebo dapper je este relativne cerstvy a bol vydany s dlhodobou podporou (na niekolko rokov)
      • Re: Re: Kubuntu=Problémy (subjektívne) 07.11.2006 | 20:10
        Dumaru   Návštevník
        Áno, pred tým som používal aktívne Ubuntu 6.06 (aj aktualizovanú 6.06.1). Ubuntu je určite odladenejšie a vhodné aj pre začiatočníka (tento výraz nerád používam), pretože od začiatku šľape viacmenej bezproblémovo.
      • Re: Re: Kubuntu=Problémy (subjektívne) 07.11.2006 | 20:11
        Dumaru   Návštevník
        Áno, pred tým som používal aktívne Ubuntu 6.06 (aj aktualizovanú 6.06.1). Ubuntu je určite odladenejšie a vhodné aj pre začiatočníka (tento výraz nerád používam), pretože od začiatku šľape viacmenej bezproblémovo.
    • Re: Kubuntu=Problémy (subjektívne) 07.11.2006 | 20:35
      Stano   Návštevník
      nejde mi kopete v kubuntu :( tak ale toto je moc :( gaim normalne ide...
      • Re: Re: Kubuntu=Problémy (subjektívne) 07.11.2006 | 20:37
        Dumaru   Návštevník
        Súhlas, na to som zabudol :-(
    • Re: Kubuntu=Problémy (subjektívne) 07.11.2006 | 21:05
      Juraj   Návštevník
      Pouzivam Edgyho ako hlavny system na desktope, dokonca na amd64 platforme a ziadne taketo problemy som nezaznamenal. Upgradujem ho uz od verzie 5.04. Jedine problemy som mal pri upgrade s nesplnenymi zavislostami kvoli programom z nestandardnych zdrojov a mnou skompilovanymi.