GRUB - FC6+Win

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.11.2006 | 22:41
skywaker   Návštevník
Nainstaloval som si na sata disk FC6 a okrem toho este pred nou som skusal Mandrivu 2007 .... Mandriva mi v pohode nainstalovala Lilo a mohol som spustat aj Windows ovsem vo Fedore to tak nie je... sice je tam (v grube) odkaz na win ale nespusti ho ..... please pomozte ... tu je vypis mandrivi lilo ktore obsahuje nejake hexa kody... podla mna to bude asi tym ako to dat do Grubu v Fedore??? default="linux" boot=/dev/sda map=/boot/map install=menu keytable=/boot/sk-qwerty.klt menu-scheme=wb:bw:wb:bw compact prompt nowarn timeout=150 message=/boot/message disk=/dev/sda bios=0x80 image=/boot/vmlinuz label="linux" root=/dev/sda1 initrd=/boot/initrd.img append=" resume=/dev/sda2 splash=silent" vga=791 other=/dev/hda1 label="windows" table=/dev/hda map-drive=0x80 to=0x81 map-drive=0x81 to=0x80 S Fedorou sa nechem rozlucit pretoze mi na NVidii geforce4 mx440 bezi Aixgl co som uplne prekvapeny ..... !!!!!!! este jedna mensia poznamka mam problem aj zo zvukom ale to sa vyriesi
    • Re: GRUB - FC6 Win 07.11.2006 | 22:57
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      mne aixgl bezi na geforce2 mx a co... takze chces nakonfigurovat grub podla tohoto? ak vies kde mas co nainstalovane, tak to aj z hlavy mozes nastavit root (particia s kernelom) kernel /cesta/ku/kernelu root=/dev/root_particia ro initrd /cesta/k/initrd boot windows sa spusta rootnoverify (win particia) chainloader +1 boot ak win aj tak nejde, mozes sii tam hodit grub4dos, ktory vie priamo loadovat ntldr
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: GRUB - FC6 Win 07.11.2006 | 23:38
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        (aiglx som myslel)
        Debian. apt-get into it…
    • Re: GRUB - FC6 Win 09.11.2006 | 22:22
      anhel182   Návštevník
      nemas nahodou problem so zvujom taky ze pri prehravani hudby ti reproduktory akokeby praskaju? ak ano tak sa mi ozvi mam mail Angel182@azet.sk mozeme sa pokusit o spolocne riesenie problemu ak je to taky isty
      • Re: Re: GRUB - FC6 Win 09.11.2006 | 22:41
        skywaker   Návštevník
        Takze skusal som Kubuntu a aj FC5 a tiez Suse 10.1 a tam mi zvuk siel v pohode.... V novsich distrach sa prejavila asi chyba jadra alebo alsy --- skusane na Mandriva 2007, Fedora 6, Zenwalk 3 .... Ako som to vyriesil? No kupil som si novu zvukovku ... s chipsetom cmi8738 a staci mi 4ch kedze mam len 2repro+1subvoover .... a este som odstranil v /lib/modules/kernel/modules.dep riadok kde bol aby sa nacital modul snd-via82xx aby mi prehravala len ta nova zvukovka .... Vyriesil som aj problem s Grubom timeout 25 default 0 title linux-nonfb kernel (hd0,0)/boot/vmlinuz root=/dev/sda1 resume=/dev/sda2 initrd (hd0,0)/boot/initrd.img title windows root (hd1,0) map (0x81) (0x80) map (0x80) (0x81) chainloader +1