spustenie mplayer

Sekcia: Ostatné 08.11.2006 | 14:23
Avatar hacker666 kubuntu 6.10  Používateľ
ako mam spustit mplayer,lebo ked zapisem do konzoly,ze mplayer,tak mi vide toto: MPlayer 2:0.99+1.0pre8-0ubuntu8 (C) 2000-2006 MPlayer Team CPU: AMD Athlon(tm) 64 Processor 3200+ (Family: 15, Model: 79, Stepping: 2) CPUflags: MMX: 1 MMX2: 1 3DNow: 1 3DNow2: 1 SSE: 1 SSE2: 1 Compiled with runtime CPU detection. Usage: mplayer [options] [url|path/]filename Basic options: (complete list in the man page) -vo select video output driver ('-vo help' for a list) -ao select audio output driver ('-ao help' for a list) vcd:// play (S)VCD (Super Video CD) track (raw device, no mount) dvd:// play DVD title from device instead of plain file -alang/-slang select DVD audio/subtitle language (by 2-char country code) -ss seek to given (seconds or hh:mm:ss) position -nosound do not play sound -fs fullscreen playback (or -vm, -zoom, details in the man page) -x -y set display resolution (for use with -vm or -zoom) -sub specify subtitle file to use (also see -subfps, -subdelay) -playlist specify playlist file -vid x -aid y select video (x) and audio (y) stream to play -fps x -srate y change video (x fps) and audio (y Hz) rate -pp enable postprocessing filter (details in the man page) -framedrop enable frame dropping (for slow machines) Basic keys: (complete list in the man page, also check input.conf) seek backward/forward 10 seconds down or up seek backward/forward 1 minute pgdown or pgup seek backward/forward 10 minutes < or > step backward/forward in playlist p or SPACE pause movie (press any key to continue) q or ESC stop playing and quit program + or - adjust audio delay by +/- 0.1 second o cycle OSD mode: none / seekbar / seekbar + timer * or / increase or decrease PCM volume x or z adjust subtitle delay by +/- 0.1 second r or t adjust subtitle position up/down, also see -vf expand * * * SEE THE MAN PAGE FOR DETAILS, FURTHER (ADVANCED) OPTIONS AND KEYS * * * a dalej neviem ako.pomoc please
    • Re: spustenie mplayer 08.11.2006 | 11:48
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      mplayer [options] [url|path/]filename vsak ti to pise ... len mu daj parametre ...
    • Re: spustenie mplayer 08.11.2006 | 12:01
      meno   Návštevník
      podla toho o co ti ide... mozno ty hladas gmplayer, teda mplayer s gui. skus ho spustit ako gmplayer a mozno je to to co ty chces. inak vo fseobecnosti sa spusta mplayer subor.{avi,mpg,...}; ale potom zavisi aj od konfiguracie, zvacsa v ~/.mplayer/config ak nechces stale pridavat parametre........#!~
      • Re: Re: spustenie mplayer 08.11.2006 | 12:04
        Avatar hacker666 kubuntu 6.10  Používateľ
        gmplayer nemam.ale jednoducho ako spustim mplayer.aby som tam mal normalne obrazovku so vsetkym,co tam ma byt.ako napr. spustim tuxcmd cez konzolu a sa mi spusti.tak to chcem
        • Re: Re: Re: spustenie mplayer 08.11.2006 | 14:09
          WlaSaTy   Návštevník
          ako bolo pisane, mplayer na rozdiel of gmplayer vyzaduje minimalne nazov suboru alebo url toho, co chceme prehrat. inac vypise popis chyby a navod na pouzitie. mplayer film.avi film.mpg dvd://2 vcd://
          • Re: Re: Re: Re: spustenie mplayer 08.11.2006 | 14:23
            Avatar hacker666 kubuntu 6.10  Používateľ
            jaaj.uz chapem.diki moc.ale uz som to vyriesil.som nemal stiahnuty normalny prehravac,ale iba nejaky doc subor.ale aj tak diki