NETWORK UBUNTU 6.10 CHELLO - K9N Platinum

Sekcia: Hardware a Drivery 09.11.2006 | 22:37
Riso   Návštevník
Zdravim, po nainstalovani Ubuntu 6.10 Desktop sa mi pocitac nenapaja na Chello. Skusal som aj ine distribucie - Fedora core 6 (chello islo hned ale zlikvidoval mi 1. HDD, na ktory mi pri instalacii ani neukazal - skopiroval nanho nastavenie particii z 2. hdd, o data som prisiel), Kubuntu 6.06 alternate CD (chello islo OK, grafiku som stiahol nvidia a isla OK, potom som sa snazil rozchodit xgl a chello uz neslo asi o 2 dni), SUSE 10.1 (chello neslo). Myslel som ze ked sa Kubuntu 6.06 napojil na chello vpohode, tak ubuntu 6.10 pojde OK. Na pci vidi sietovu kartu nvidia, ma tam aj oznacenie nieco XXX55, vendor MSI, ale eth0 je unknown. V nastaveni siete ma dokonca pridelenu aj IP, myslim ze to je chellovska a ked som dal GAIM a Firefox, tak tam boli prijate aj odoslane pakety, ale obe app mi napisali, ze nemozu resolve host. Mozno len nejde DNS. Mozno je to tym ze nerozpoznal tu sietovku. Mozno to Alternate CD ma ine drivery. Dik za napady. Dnes skusim nainstalovat Kubuntu 6.10 Desktop (ak nedostanem tipy na rozchodenie internetu v ubuntu 6.10). Vdaka.
    • Re: NETWORK UBUNTU 6.10 CHELLO - K9N Platinum 08.11.2006 | 11:34
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      problem bude so sietovkou pravdepodobne. ja mam Asus dosku a onboard sietovku mi uplne ignoruje ... preto mam PCI sietovku ... skus to tak
      • Re: Re: NETWORK UBUNTU 6.10 CHELLO - K9N Platinum 08.11.2006 | 12:03
        Riso   Návštevník
        Mozno to niekedy skusim, mam nejaku pci sietovku v sufliku. Musim potom prehlasovat chello na inu MAC adresu a neviem ktora IP to je (na CD je soft len k windowsom). Najprv vyskusam Kubuntu 6.10.
        • Re: Re: Re: NETWORK UBUNTU 6.10 CHELLO - K9N Plati 08.11.2006 | 12:38
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          pri zmene sietovky resetni modem
      • Re: Re: NETWORK UBUNTU 6.10 CHELLO - K9N Platinum 09.11.2006 | 01:11
        Riso   Návštevník
        Opisal som si vypis ipconfig z windows. Pozrel som v ubuntu - a gateway, masky, MAC a DNS boli rovnake ako vo win. IP bola ina. Lisila sa v poslednych 2 cislach. Zrusil som DHCP a dal som tam rucne IP, gateway a masku a internet mi ide. Neviem odkial zobral Ubuntu inu IP ako mam pridelenu od chello.
        • Re: Re: Re: NETWORK UBUNTU 6.10 CHELLO - K9N Plati 09.11.2006 | 10:21
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          v pripade ze mas na jednom PC aj linux aj Win, kazdy OS si drzi svoju IP, ktore su rozdielne :) to sa stalo aj mne ale bezi mi to korektne :) ja som v linuxe siet nenastavoval.
          • Re: Re: Re: Re: NETWORK UBUNTU 6.10 CHELLO - K9N P 09.11.2006 | 11:00
            Riso   Návštevník
            Ani ja som v Kubuntu 6.06 nenastavoval siet, hned isla, ale v Ubuntu nesla. Preco maju ine IP? Oni su z nejakeho rozsahu co tam udava ta maska, takze neviem ci by nemali ist obe. Alebo chello prideluje len jednu? Teraz musim nainstalovat nvidia ovladace (1024x768 60Hz dost blika). Na Kubuntu som dal predtym nvidia z repository a islo to OK, neviem ci nemam skusit ten z nvidia stranky. Je v nich nejaky zasadny rozdiel?
          • Re: Re: Re: Re: NETWORK UBUNTU 6.10 CHELLO - K9N P 09.11.2006 | 22:37
            Riso   Návštevník
            Uz mi to snad bude behat korektne. Restartol som modem, nabootoval Ubuntu s DHCP a internet ide. Aj vo windowsoch ide, aj po restarte do Ubuntu ide.
        • Re: Re: Re: NETWORK UBUNTU 6.10 CHELLO - K9N Plati 09.11.2006 | 16:14
          Grawp   Návštevník
          ja mam ten isty prblem so sietou - vzdy mi pomoze ked vypnem comp - ale uplne, po 2-3 min zapnem linux a secko bezi fajn kym nezapnem zas win