Damn Small Linux+problem

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.11.2006 | 16:40
Kapo   Návštevník
Zdravicko, hodil som si DSL na notebook, lenze mam problem, ked chcem zkompilovat novy software, tak mi pise ze pristup odmietnuty aj pod rootom, na strankach DSL som nasiel zmienku o tom, ze ten Linux je robeny tak aby mal 50Mb a neviem ci je v tom zahrnute aj to, ze bude mat 50Mb stale a ani uzvatel to nezmeni.. Za rady Dakujem..
    • Re: Damn Small Linux problem 13.11.2006 | 15:24
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Pochybujem ze v dsl je gcc. Mas DSL na disku? Skus programom df zistit ci nemas nahodou malo miesta na (ram)disku. Co presne tam robis, skus to blizsie popisat.
      • Re: Re: Damn Small Linux problem 13.11.2006 | 15:32
        Kapo   Návštevník
        Ano, DSL mam na disku, dostal som ho tam instalatorom, ktory je sucastou LiveCD, problem nastava vtedy, ked zadam ./configure aj ked som pod rootom mi napise, ze pristup zamietnuty..
        • Re: Re: Re: Damn Small Linux problem 13.11.2006 | 16:40
          Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
          Predpokladam ze si rozbalil nejaky .tgz balicek zo zdrojakom, vodiel dnu a napisal ./configure a vypise ti pristup zamietnuty. - ako root napis chmod 777 ./configure; chown root ./configure; chgrp root ./configure - uisti sa ze niesi v .tgz balicku ale ze ho mas naozaj rozbaleny (nestaci ak donho vojdes v mc), rozbal ho takto: tar zxpvf balicek.tgz - skript ./configure nespustaj ak si na inej particii (napr. mas nejaku inu particiu primontovanu na /mnt/hda2 a si v /mnt/hda2/root), vtedy musis zadat celu cestu alebo priamo povedat ktory interpreter pouzit, cize: bash ./configure - pozri co ma skript ./configure na prvom riadku (head -1 ./configure) a ci mas povolenie spustat ten interpreter co vypise na prvom riadku: $ head -1 ./configure #!/bin/bash - uisti sa ze mas gcc: $ which gcc /usr/bin/gcc