ubuntu-net-dhcp

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.11.2006 | 10:21
fathum   Návštevník
i ked mi v ubuntu 6.06 slape net pekne, no po starte gnome mi proste nenabehne, jedine, ze to riesim pri kazdom starte cez "sudo dhclient eth0" ...potom uz ide ...pri jednom starte mi v pohode vyhladalo aktualizacie, no potom sa net, akokeby "vypol", len co sa dokoncil loading gnome ,,,,viete mi niekto poradit, co s tym moze byt? ...dik (v 6.10 tieto problemy nemam, no mam s nou dost inych problemov, preto ten "navrat" k 6.06) pozn. dokonca net frcal, bez zasahu a s dhcp aj pri instalacii 6.06-ky bezproblemovo
    • Re: ubuntu-net-dhcp 13.11.2006 | 19:44
      123   Návštevník
      mozme ti poradit ,ale ake je to pripojenie? V system/sprava/siet mas pripojenie aktivovane a nastavene? Nemas problem aj s DNS ? Ake mas problemy s 6.10 ?
      • Re: Re: ubuntu-net-dhcp 13.11.2006 | 20:07
        fathum   Návštevník
        v system/sprava/siet je vsetko ok ..je aktivovane a ako som pisal IP je priradena dhcp, s dns problem nemam ..vo wine toto nastavenie pracuje dobre ...a ohladom 6.10 sa tu u toho popisalo dost (streamovanie, KDE aplikacie, pretoze nie kazda gnome alternativa je dobra atd. ...je toho viac, no nie su to veci tykajuce sa netu)
        • Re: Re: Re: ubuntu-net-dhcp 13.11.2006 | 20:15
          pe3k   Návštevník
          ja som mal podobny problem ... pomohlo mi vtedy acpi=off
          • Re: Re: Re: Re: ubuntu-net-dhcp 14.11.2006 | 10:21
            fathum   Návštevník
            tak toto nevyslo, i ked som acpi "vypol" ...problem pretrvava