qwertz klavesnica v ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.11.2006 | 10:50
...   Návštevník
ako dodat qwertz klavesnicu do ubuntu(6.06)
    • Re: qwertz klavesnica v ubuntu 14.11.2006 | 21:00
      cc   Návštevník
      najdi v niekde v menu polozku Klavesnica a pridaj novu slovakia , nastav ju ako vychodziu a je to
      • Re: Re: qwertz klavesnica v ubuntu 14.11.2006 | 21:04
        Stano   Návštevník
        nie nie je! natukaj si manual pre dapper drake - ubuntu.kayle.sk a tam to je. spolu s riesenim velkeho mnozstva dalsich veci ktore sa Ti ako novacikovi urcite hodia
        • Re: Re: Re: qwertz klavesnica v ubuntu 14.11.2006 | 21:47
          cc   Návštevník
          uz ked tu spominas ten manual , uz bolo 12.11 a nova verzia nikde... a s tou klavesnicou si to pozri lebo tam naozaj qwertz sk je a netreba pouzit ziaden prikaz aby fungovala. Ostatne znaky na klavesnici (anglicke-- !@#$%^&*{}\ atd.) funguju bez prepinania na anglicku klavesnicu pouzitim praveho ALT + pozadovany znak
      • Re: Re: qwertz klavesnica v ubuntu 14.11.2006 | 21:07
        ...   Návštevník
        Taky hlupy az niesom ze by som to neurobil. Lenze slovak qwertz ta nie je. Iba qwerty. Viem ze toto bolo dost casto spominane, ale nikde som to nenasiel vyriesene.
        • Re: Re: Re: qwertz klavesnica v ubuntu 14.11.2006 | 21:20
          cc   Návštevník
          nikdy som nemal problem pridat do dapper-a , edy a td. slovensku qwertz klavesnicu tym sposobom co som napisal. Takze slovak qwertz tam JE. Hned ta prva (bez rozbalovania toho zoznamu) Teraz pri tom nesedim tak nemozem to napisat uplne presne. Stano ,tak ked tam slovak qwertz nie je kde som ju zobral ,nikdy som prikaz nepouzil ,vsetko som vzdy naklikal?
    • Re: qwertz klavesnica v ubuntu 14.11.2006 | 21:34
      fathum   Návštevník
      setxkbmap sk ...skus
    • Re: qwertz klavesnica v ubuntu 15.11.2006 | 10:49
      ...   Návštevník
      Dobre diki. Uz to ide.
    • Re: qwertz klavesnica v ubuntu 15.11.2006 | 10:50
      ...   Návštevník
      Dobre diki. Uz to ide.