Kubuntu a firewall

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.11.2006 | 15:38
Xine   Návštevník
Zdravim jedna taka anketa. Pouzivate nejake extra aplikacii k bezpecnosti firewall/antivir pre distro kubuntu? Alebo sa nemusim obavat takych veci :o)
    • Re: Kubuntu a firewall 16.11.2006 | 23:45
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      len netfilter pomocou iptables. a je jedno aka to je distribucia.
    • Re: Kubuntu a firewall 17.11.2006 | 02:16
      Dumaru   Návštevník
      Linux už obsahuje niečo na spôsob firewallu (IP tables), pre ktoré musíš určiť pravidlá. Najjednoduchšie nastavíš firewall cez GUI nadstavby. Pri testoch na útoky sa mi overili firewally (frontendy) Firestarter a Firehol (K/Ubuntu), v SuSE som používal základný. Môj subjektívny názor je, že firewall je potrebný, predsa len treba sa brániť pred útokmi. Linux antiviráky (F-Prot, Clamav) som využil len párkrát, keď som skenoval stiahnuté Windows Crack softy :-D pred inštaláciou na Windows kompy. PS: Pozri si článok Panda DesktopSecure, trochu som sa o ňom rozkecal, aktuálne používam v Ubuntu Dapperi len firewall Firestarter.
      • Re: Re: Kubuntu a firewall 17.11.2006 | 15:38
        123   Návštevník
        ako jednoduche klikatko na nastavenie iptables je guarddog
    • Re: Kubuntu a firewall 17.11.2006 | 02:32
      Dumaru   Návštevník
      Ešte ma napadol rozdiel medzi softom pre OS Linux a Windows, minule som aktualizoval komplet Windows inštalačky (opravujem kompy). Bezpečnosť Windowsu a Linuxu: 1.) WINDOWS "bezpečnosť" = SP2 + Firewall (napr.Kerio, ZoneAlarm) + Antivirák (napr. NOD32, Kaspersky) + antispyware (Adaware, S&D) + neklikanie na každú hovadinu... 2.) LINUX bezpečnosť = Linux distro + nastavený firewall Inštalácia programov: 1.) Windows = torrenty + P2P (že cracknutý soft) a odklikanie inštalácie 2.) Linux = napr. "sudo apt-get install firehol clamav" alebo GUI napr "firestarter, clamtk" Linux sám o sebe považujem za firewall, samozrejme že aj Windows sa pri dobrej kombinácii programov dá zabezpečiť, ale to už je o užívateľovi.
      • Re: Kubuntu a firewall 17.11.2006 | 13:12
        Xine   Návštevník
        Som na tom rovnako vo win mam zone alarm a ked som pripojeny cez modem tak mi chyta balast ale ked sa pripojim cez router tam mi to chyti este predtym nez to posle do pc.. v line pouzivam tiez ten router tak myslim ze by to malo byt v poho aj bez softweroveha firewallu co myslite?