KDE -> GNOME aplikácia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.11.2006 | 15:19
Dumaru   Návštevník
Aplikáciu Kmobiletools využívam na mojom desktope na meranie GSM signálu cez GPRS/EDGE modem ZadaCOM (chip Nokia12). Pri mojom slabom a meniacom sa signále potrebujem niekedy hľadať najlepší signál (inak sa nepripojím). Používam Ubuntu Dappera a kompletne prepábam programový výber a vytváram si na disku Lokálny repozitár s naj programami. Chcel som sa opýtať, či neviete niekto GNOME náhradu za KDE aplikáciu KMobileTools s GUI, potom by som používal všetky GNOME programy. Potrebujem aby vedela merať intenzitu signálu (v percentách). Díkes,,,
    • Re: KDE -> GNOME aplikácia 17.11.2006 | 16:36
      WlaSaTy   Návštevník
      nieco taketo? http://www.gnokii.org/screenshots/1.jpg teda, predpokladam ze tEN MODEM dokaze odpovedat na AT+CSQ :-)
      • Re: Re: KDE -> GNOME aplikácia 17.11.2006 | 17:56
        Dumaru   Návštevník
        Gnokii a Xgnokii fungujú, problém je ale v tom, že nezobrazujú signál v percentách. Chcem vyhodiť z Gnome jedninú KDE aplikáciu KMobileTools, ktorej screen je vyššie. Fakt neviem nájsť pre Gnome nič vhodné, ešte skúsim skompilovať Gnocky (balík som nenašiel) a uvidím, či z toho niečo bude.
        • Re: Re: Re: KDE -> GNOME aplikácia 17.11.2006 | 18:27
          WlaSaTy   Návštevník
          to bude tym, ze sa signal nezobrazuje v percentach ale v dBm, skutocne. percenta signalu su len slaby odhad, ak by ta to zaujimalo viac, tak si prejdi dokumenty ETSI. je to v nich vysvetlene.
          • Re: Re: Re: Re: KDE -> GNOME aplikácia 17.11.2006 | 19:27
            Dumaru   Návštevník
            Tak ešte raz, potrebujem zobraziť percentá preto, lebo viem pri ktorej najnižšej intenzite signálu sa ešte pripojím a môžem potom riešiť lepší signál. A čo je ETSI to nemám šajnu.
          • Re: Re: Re: Re: KDE -> GNOME aplikácia 17.11.2006 | 20:20
            Dumaru   Návštevník
            Tak som to nakoniec doriešil a som viac-menej spokojný. Gnocky (nadstavbu Gnokii) sa mi nepodarilo skompilovať, pretože si ./configure zakaždým zle pripravil "pôdu", visel na konfigoch pre mobily. Nakoniec som našiel rpmko a previedol som ho s Alienom. Program mi ale nereaguje na voľby a musím proces pri vypnutí zabiť, čo bude pravdepodobne modemom a nie prevodom rpm -> deb. A tu je výsledok. KMobileTools som vyhodil cez aptitude a odteraz mám len Gnome (GTK) aplikácie :-)
            • Re: Re: Re: Re: Re: KDE -> GNOME aplikácia 18.11.2006 | 15:14
              WlaSaTy   Návštevník
              to vytuhnutie moze byt aj tym, ze na modem moze pristupovat iba jedna aplikacia v realnom case. teda na HW modem, Hayes compatible pocuvajuci na AT prikazy, ten co som uviedol je z doplnkovej sady prikazov pre GSM modemy. ale xkill to isti :-) ps.: etsi je european telecomunications standards institute
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: KDE -> GNOME aplikácia 18.11.2006 | 15:19
                Dumaru   Návštevník
                Nooo niečo som už čítal o AT príkazoch, signál ak sa nemýlim sa dá určiť aj AT+CSQ. Zariadenie je locknuté pre danú aplikáciu samozrejme, nemôžem napr. pristupovať k modemu keď som pripojený.