Ubuntu VMWare no AUDIO driver

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.11.2006 | 21:01
Avatar papas ubuntu  Používateľ
ahojte, pod vmware mam winXP ale nemam zvuk. Pouzivam nvidia-nforce2 motherboard s integrovanou zvukovou kartou ked skusam nainstalovat driver z netu, instalacia mi stale padne bez chybovej hlasky asi v polovici. Pred zacatim procesu instalovania. ked skusam nahodit driver z cdrom, po vybrati suboru mi windows neumozni stlacit NEXT, moj DEVICE manager vyzera nasledovne [img]http://img21.imagefiasco.com/images/yIE63465.jpg[/img] ziadnu instanciu s audio submenu neviem odstranit/zrusit PS: pred zistenim problemu som este nainstaloval codeck-pack. moze mi niekto pomoct? dakujem
    • Re: Ubuntu VMWare no AUDIO driver 19.11.2006 | 23:28
      Avatar chembro   Používateľ
      ake drivery si chcel instalovat pod vmware? tam ti budu drivery k tvojej doske absolutne zbytocne kedze vmware emuluje iny hardver. Staci ked ti funguje zvukovka pod linuxom, mas nastavenu zvukovku vo vmware nastaveniach virtualneho PC a mas nainstalovane vmware-tools ci jak sa to vola. Nezabudni vsetky prehravace audia pod linuxom vypnut, aby neboli konflikty
      • Re: Re: Ubuntu VMWare no AUDIO driver 20.11.2006 | 21:24
        Avatar papas ubuntu  Používateľ
        dakujem za odpoved, pridal som audio adapter vo vmware nastaveniach virtiualneho pc, configure . VMWare tools mam tiez. ale po spusteni virtual pc sa mi objavi hlaska Failed to open sound device /dev/dsp: Device or resource busy Virtual device sound will start disconnected. kde robim chzbu? ako myslis to ?? aby som vzpol xmms, amarok a pod. ?? tie som vzpol hned
        • Re: Re: Re: Ubuntu VMWare no AUDIO driver 20.11.2006 | 23:07
          Avatar chembro   Používateľ
          over si cez prikaz ps aux ci mas skutocne amarok vypnuty. ( amarokapp)
          • Re: Re: Re: Re: Ubuntu VMWare no AUDIO driver 21.11.2006 | 21:01
            Avatar papas ubuntu  Používateľ
            ahojte dakujem, uz to bezi, naozaj staci pridat driver audio. :) este tak spojazdnit nejako dvd filmy. staci mi bsplayer napr. a pojde to? dakujem roman