CD text

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.11.2006 | 23:12
distefano   Návštevník
Stala sa mi taka vec, ze som reinstaloval kubuntu 6.10, a zrazu mi na niektorych (zaujimave, ze len na niektorych) CD nenacita pri rippovani spravny text - autor a skladba. Nacita uplny nezmysel. Mozno som nieco zabudol doinstalovat, nevie niekto??? Predom diki
    • Re: CD text 22.11.2006 | 12:21
      WlaSaTy   Návštevník
      priradenie nazvu albumu, interpreta a zoznamu skladieb sa deje roznymi sposobmi. bud sa to precita priamo z CD (ak to tam je, nejedna sa o povinnu polozku a mechanika to musi podporovat) alebo sa pouzije databaza CDciek ci uz lokalna alebo z netu (cddb alebo jej free alternativa). skus si dat v prehravaci refresh z internetu :) PS.: dalsia moznost preco to nie je vznika ak ludia vytvaraju vlastne kompilacie skladieb alebo prevadzaju hudbu CD-mp3/ogg-CD cim sa moze zmenit dlzka skladieb na CDcku. dlzka CDcka v sekundach (alebo milisekundah, nespomeniem si) je unikatny kluc podla ktoreho sa tie cdcka spoznavaju. kedysi to stacilo, ale v dnesnej dobe je uz ovela viacej audio cdciek takze pravdepodobnost ze sa clovek trafi na ine je realna (cele kladne cislo).
      • Re: Re: CD text 22.11.2006 | 14:31
        distefano   Návštevník
        Dakujem za vysvetlenie, skusim refreshnut internet cache, citat bez netu, atd.... Mrzi ma to hlavne preto, lebu rippujem svoje vlastne CD a tvorim si hudbu do auta. A ten Led Zeppelin.... chcem s textom, lebo autoradio to podporuje....
        • Re: Re: Re: CD text 22.11.2006 | 15:52
          WlaSaTy   Návštevník
          :A ten Led Zeppelin.... :chcem s textom, lebo autoradio to podporuje to musis splnit dve podmienky: 1) mat korektne informacie ohladne albumu, interpreterovi a skladbach (refresh z netu) 2) mat vypalovacku ktora do LeadOut stopy dokaze zapisat CD-Info a samozrejme vypalovaci software ktory to podporuje (napriklad cdrdao a korektne vytvoreny cue sheet, moze byt napriklad aj cez gui nadstavbu) to druhe je tazsie, ale vyzera ze to mozno tvoja vypalovacka zvlada. normalne sa do leadout pisu nuly (vtedy sa nezobrazi ani pismenko) alebo nahodne znaky (vtedy sa to moze zachovat v prehravaci tak ako to vidis v autoradiu. no, ale vela zdaru :-)
          • Re: Re: Re: Re: CD text 22.11.2006 | 22:23
            distefano   Návštevník
            Dakujem, mal si pravdu. Ked som refreshol data z netu, tak sa ma opytal na spravny album, a vsetko ok. Ja to potom vypalujem ako file system mp3, a v radiu uz len browsujem. Mne slo o to, ze som rippol 5 skladiem, a tie sa automaticky ulozili do LedZeppelin/Remasters/CD1/... Uz to funguje, rippujem cez KAudioCreator. Este raz dakujem. Osobne si myslim, ze tu nikto nema narok na odpoved. Toto je OpenSource komunita a nie plateny helpdesk. Preto sa cudujem, ak niekto sa nieco pyta, a za hodinu znova poznamkou ,, nikto nic....????,,, Ale ked viem, tak odpoviem... Ja mam v historii tiez niekolko nezodpovedanych otazok. Tak som sa boril, a dopatral vysledku. Ono to chce trochu roboty...a potom uz len dobry pocit.
            • Re: Re: Re: Re: Re: CD text 22.11.2006 | 22:34
              WlaSaTy   Návštevník
              BTW: to som si nevsimol ze chces pocuvat zeppelin z mp3, to potom ignoruj ten odstavec s CD-I, ten sa tyka AudioCD ale nevylucujem ze to vyuzijes tiez :-) klasiku pocuvat z mp3jek, to chce skutocne hlucny motor ... ps.: to ..nikto nic... v ramci hodiny si nevsimaj, ak by to bolo v ramci dni, tak je to akceptovatelne. nie kazdemu sa chce hladat v historii ci vie pomoct a pokial je to obcerstvenie neagresivne, tak je v pohode :-D
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: CD text 22.11.2006 | 23:12
                distefano   Návštevník
                Ad klasika: 1. mam malo casu pocuvat doma 2. nepozivam originalne CD v aute 3. stacia dobre zimne gumy, a nemusi byt ani motor.... Je to riesenie z nudze. Az mi deti odrastu, a budem mat izbu, vsetko sa zmeni....