Kubuntu - meno a heslo na login

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.11.2006 | 14:58
Avatar M@trixX Mandriva 2007.1  Používateľ
Ake je meno a heslo na prihlasenie sa do Kubuntu (6.10, z DVD //napalene z obrazu "kubuntu-6.10-dvd-i386.iso"// )?? Jedine heslo, ktore som pocas celej instalacie som uz skusil zadat, a nic.
    • Re: Kubuntu - meno a heslo na login 25.11.2006 | 00:11
      juraj   Návštevník
      http://forum.kubuntu.sk/
      • Re: Re: Kubuntu - meno a heslo na login 25.11.2006 | 00:16
        M@trixX   Návštevník
        To akoze mam ist nanovo to preinstalovat??? No fasa. Presne to iste, ako ten teepack na tom fore, len s tym rozdielom, ze mam DVD. >>snazil som sa nainstalovat cez OEM (mam alternative CD) ..bolo to tam pridane ako nova forma instalacie a chcel som to vyskusat ze co to je ,ale rozdiel som nenasie iba v tom ze mi neponukalo moznost nastavenia loginu (iba hesla)
        • Re: Re: Re: Kubuntu - meno a heslo na login 25.11.2006 | 00:26
          kubuntu   Návštevník
          Kubuntu nepouzivam, ale nepomohlo by nabootovat nejake live CD a zeditovat nejaky subor, povedzme ako /etc/passwd?
        • Re: Re: Re: Kubuntu - meno a heslo na login 25.11.2006 | 00:30
          Juraj   Návštevník
          Preco? Skus pouzit menu "hladat", zastupne znaky vo vyhladavani, ako * a ? to tiez pozna, ak si myslis, ze si prvy s tymto problemom, kludne zaloz nove vlakno, ale tusim je to tam na strankach niekde (admin sorry) zvyraznene...
    • Re: Kubuntu - meno a heslo na login 25.11.2006 | 12:18
      ---   Návštevník
      a nebolo tam uvedene nahodou ze meno a heslo je oem?
    • Re: Kubuntu - meno a heslo na login 25.11.2006 | 14:58
      mark   Návštevník
      Toto je citacia z clanku http://www.abclinuxu.cz/clanky/recenze/kubuntu-6.10-edgy-eft-instalace-ve-dvojim-sty Zajímavě vypadá varianta nazvaná v počátečním menu instalátoru OEM-instalace. Pod ní se skrývá běžná instalace s tím, že bude nejdříve zřízen jakýsi dočasný uživatel \\\"oem\\\" se zvoleným heslem, který bude po dokončené instalaci spuštěním připraveného skriptu automaticky odstraněn. Po restartu se pak systém nového uživatele zeptá na všechny nové údaje, jazyk, klávesnici, časové pásmo (to bohužel zadat nelze) jméno a heslo a namísto uživatele \\\"oem\\\" (jehož konto bylo beze zbytku vymazáno) bude zřízeno nové konto nového uživatele, který je nyní jediným pánem a vládcem systému.