ntfs

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.11.2006 | 19:44
Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
Caute. Davnejsie som instaloval ntfs-3g. Potom mi nechcelo ani namountovat ntfs oddiel, tak som sa na to vykaslal. Teraz som zistil, ze ako rootovi to ide normalne. Co mam spravit, aby to islo aj normalnemu uzivatelovi?
    • Re: ntfs 27.11.2006 | 19:08
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      preco chces normalnemu pouzivatelovi povolit montovanie ntfs? moze pouzivat sudo, alebo si daj prikaz na mountovanie do init skriptu.
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
    • Re: ntfs 27.11.2006 | 20:28
      WlaSaTy   Návštevník
      vzhladom na to ze sa jedna o ntfs3g+fuse, tak je jednoduchsie pouzit sudo a mat jeden riadok v fstab: ~ $ ls -l /dev/sda1 brw-rw---- 1 root disk 8, 1 Nov 27 18:48 /dev/sda1 ~ $ sudo mount /dev/sda1 Password: ~ $ grep sda1 /etc/fstab /dev/sda1 /mnt/sda1 ntfs-3g noauto,user,ro 0 0 ~ $ df -h /mnt/sda1 Filesystem Size Used Avail Use% Mounted on /dev/sda1 112G 96G 17G 86% /mnt/sda1 ~ $ sudo umount /mnt/sda1 ~ $ ps.: ja to pripajam len na citanie (ro) a mam to na usb sufliku :)
      • Re: Re: ntfs 28.11.2006 | 18:22
        Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
        No ja som si to ntfs 3g instaloval len preto, aby som mohol tento oddiel aj upravovat. kym som to nemal nainstalovane, ntfs oddiel mi na citanie mountovalo normalne.... Ale to mi nestacilo..... Ako som uz spominal, routovi ide vsetko normalne nexapem
        • Re: Re: Re: ntfs 28.11.2006 | 19:44
          WlaSaTy   Návštevník
          no vidis, ja ten readonly pristup vyzadujem. ty si mozes zrusit parameter readonly a nastavit korektne prava na zapis do fstbu ak ten zapis chces.