wine a dispdib.dll

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.11.2006 | 12:39
Avatar REONxsp Ubuntu 7.10  Používateľ
Snazim sa spustit staru hru Earthworm Jim (pre Windows 95) pod Wine. Ked pouzivam rezim pre Windows 2000 a vyssi, hra sa spusti, ale okno ostane cierne. Ked pouzijem rezim Windows 95 / 98, hlasi, ze chyba subor dispdib.dll (bad or missing dispdib.dll - error 2|. Stiahol som ten subor z netu a skopiroval do system32 alebo priamo do adresara hry, ale vzdy to na nom stroskotalo (bad or missing... error XY). Zistil som, ze v adresari /usr/lib/wine sa nachadza dispdib.dll16, ale nemam ani potuchy, ci mi nejako pomoze, kedze povodne v adresari /home/..../.wine subor dispdib.dll nieje. Zrejme je to to jedine, co tej hre chyba, aby sa spustila. Pouzivam Wine 0.9.25
    • Re: wine a dispdib.dll 28.11.2006 | 13:45
      WlaSaTy   Návštevník
      jeej, dynamicka kniznica na pracu s Device Independed Bitmaps, to som uz roky nevidel. z popisu chyby sa zda (perror 2) ze program nacitava pocas startu danu kniznicu cez LoadLibrary a nenajde ju. otazka je ci mas v /usr/lib danu kniznicu, a jej dalsie komponenty pouzivane v casoch ked sa zacalo pouzivat win32 (tesne pred win95) zvane napriklad wing.dll.so.
      • Re: Re: wine a dispdib.dll 28.11.2006 | 18:27
        REONxsp   Návštevník
        Dakujem velmi pekne za reakciu. Subor wing.dll.so tam nikde nemam, ako som uz spominal, v adresari /usr/lib/wine je subor dispdib.dll16. Dozvedel som sa, ze existuje aj subor dispdib.dll.so, ale taky vo wine 0.9.25 z www.winehq.org nieje. Mozno pre neho uz zrusili podporu. Hladal som balicek, ktory by mohol tieto kniznice obsahovat, ale nic konkretne som nenasiel. Ak viete, ktore subory konkretne k tomu potrebujem, mozno je sposob, ako k nim stiahnut zdrojaky a nejako by sa mohli dat skompilovat...
        • Re: Re: Re: wine a dispdib.dll 28.11.2006 | 20:39
          WlaSaTy   Návštevník
          ktore subory su k tomu potrebne, netusim. wine uz nepouzivam. ale stalo by za toprelozit sit poslednu verziu wine z winehq. tie informacie som len tak letmo cerpal z fragmentov makefile pre wine :) inac ak je to este stale interna kniznica z wine, tak by mala byt sucastou balicka wine ale mozne je aj to ze to uz vyhodili ...
    • Re: wine a dispdib.dll 29.11.2006 | 00:11
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      neviem ci ti toto pomoze, skus si spustit "winecfg" a nastavit si pre dany exe subor pouzivanie nativneho dll suboru viac najdes na Wine User Guide alebo na Using Native DLLs in CrossOver podla vsetkeho je dispdib.dll16 ta build in kniznica pricom pisu ze moze pomoct ked sa spusti aplikacia s original (native) kniznicou, teda stiahnuty dispdib.dll
      • Re: Re: wine a dispdib.dll 29.11.2006 | 12:39
        REONxsp   Návštevník
        Vyskusal som aj toto (stiahol som niekolko suborov dispdib.dll), nakopiroval ho do adresara s aplikaciou a sice nastavim, aby wine pouzival nativny subor, chyba stale pretrvava. Este skusim pohladat ine verzie toho suboru.