Instalacia Firefox 2

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.11.2006 | 21:07
Avatar deadangel Ubuntu 6.06.1 LTS  Používateľ
Nazdarek, ako uplny zaciatocnik mam mierny problem, ktory ani po nastudovani for neviem vyriesit (asi som zle hladal). Mam Ubuntu 6.06 v ktorom je defaultne firefox 1.5. Chcel by som si tam dat dvojku, ale cez synaptic ju nenajde, ponuka mi na instalaciu len ten stary ktory tam uz vlastne je. Firefox samotny sa tiez nedokaze updatnut na dvojku. Tak som si z www.getfirefox.com stiahol subor.tar.gz ale teraz to neviem nainstalovat. subor som rozbalil, ale subor firefox-bin ktory je podla linuxu executable nejde spustit. a navod ako to naistalovat som nenasiel. velmi mi pomoze akakolvek rada alebo link (ktory by pochopil aj uplny zaciatocnik :D) a prosim ziadne rady ze s mam dat novsiu verziu ubunut - jednak to neviem a jednak by som si rad nechal tuto LTS verziu. dakujem velmo pekne
    • Re: Instalacia Firefox 2 28.11.2006 | 23:30
      123   Návštevník
      https://help.ubuntu.com/community/FirefoxNewVersion http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=283965 snad to nepotrebuje komentar
      • Re: Re: Instalacia Firefox 2 29.11.2006 | 01:20
        Avatar deadangel Ubuntu 6.06.1 LTS  Používateľ
        diky moc komentar to nepotrebuje, ale fuckt by ma zaujimalo preco to mne nic nenaslo - bot ma pocitac bojkotuje alebo som fuckt taky kreten ze neviem nic najst :(( no jo....
    • Re: Instalacia Firefox 2 29.11.2006 | 10:43
      Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
      Ja keď som si rozbalil ten .tar.gz súbor a vošiel som do toho adresára, mohol som spustiť ten štartovací skript firefox príkazom ./firefox Ale ten nič neinštaluje len sa zavolá firefox-bin s nejakými prepínačmi aby to fungovalo. Ja som si celý adresár nakopíroval do /lib/firefox a vytvoril som súbor firefox v adresári /usr/bin/ , kde som napísal cd /lib/firefox/ ./firefox No a funguje to, ibaže nemám firefox v ponuke Gnome, ale to ma netrápi. No a môj OS je Debian, tak neviem, či ti to pomôže, lebo v Ubuntu sa nedá prihlásiť ako root, čomu nerozumiem a nechápem ako sa tam môžu inštalovať programy.
      • Re: Re: Instalacia Firefox 2 29.11.2006 | 13:39
        ---   Návštevník
        v ubuntu je na to prikaz sudo apt-get... alebo gksudo apt-get... a podobne , sudo si vypyta heslo prihlaseneho uzivatela. Takto (cez sudo) to zrejme funguje aj v tvojom debiane.
    • Re: Instalacia Firefox 2 29.11.2006 | 21:07
      Avatar deadangel Ubuntu 6.06.1 LTS  Používateľ
      Este raz dakujem za pomoc, firefox je nainstalovany aj ked nemam ani ponatia co som robil :D