dump

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.11.2006 | 18:07
Kardi   Návštevník
Uz neviem kolko som hladal na googli, ale nenasiel som ziadnu rozumnu vec na dump, ze ako sa pouziva na inkrementalne zalohovanie. A po angl. velmi dobre neviem, tak ani man mi velmi nepomoze
    • Re: dump 29.11.2006 | 14:36
      Nipo   Návštevník
      Skus napisat, coho sa ten DUMP ma tykat .. ze by MySQL ?
      • Re: Re: dump 29.11.2006 | 16:25
        WlaSaTy   Návštevník
        to by bol mysqldump, on sa pyta na app-arch/dump ktory sa bezne pouziva aj na inkrementalne zalohy pre suborovy system. ale zakladne znalosti technickej anglictiny su podmienkou pri sprave systemu. svet sa zacina na .com a tym padom je vecsina navodov na pouzitie a rieseni v anglictine. bez toho sa nepohne :( co sa tyka zaloh, tak si bude musiet rozmysliet kam ich da (paska, adresar, sietovy disk) kolko mu dane zalohy vydrzia, kedy a ako bude spustat full/incr backup. samozrejmostou je aj nastavenie korektnej dlzky bloku pre pasku, uroven sw kompresie (ak je vyzadovana) ... este upozornim na jednu vec, ak sa na servri nachadza nejaka sluzba (co sa urcite nachadza) s DB rozhrranim i ked internym, tak je otazne akym sposobom sa bude zalohovat. napriklad fax server, MySQP, pgsql, ... zaloha FS negarantuje obnovitelnost sluzby, ak sa skripty okolo zalohy o to nepostaraju.
    • Re: dump 29.11.2006 | 18:07
      Avatar titanik mint  Používateľ
      skus: http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=697