ubuntu 6.06 - chybova hlaska pri starte systemu.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.12.2006 | 19:16
framfield   Návštevník
pri starte systemu sa mi objavuje xybova hlaska: http://fabik.co.uk/error.png (tu je viditelna) zacalo sa to objavovat po tom, ako som doinstaloval slovensky balik (nepouziva slovencinu, potrebujem iba slovensku klavesnicu) a v nastaveniax klavesnice pridal slovencinu a zmenu jazyka na alt+shift. V podstate ta ista hlaska vyskoci, ked vojdem do nastavovania klavesnice. V keyboard indikatore mi teraz hlasi GBr a aj funguje anglicka klavesnica, ale na slovensku sa prepnut neda, aj ked by uz mala byt pridana. ked podla tej xybovej hlasky napisem do terminalu tie dva prikazy, tak mi napise toto: xprop -root | grep XKB _XKB_RULES_NAMES_BACKUP(STRING) = "xorg", "pc105", "gb", "", "" _XKB_RULES_NAMES(STRING) = "xorg", "pc105", "gb", "", "" gconftool-2 -R /desktop/gnome/peripherals/keyboard/kbd layouts = [uk,sk] model = options = [grp grp:alt_shift_toggle] overrideSettings = true Neviete mi niekto poradit ako mam postupovat, aby sa mi ta hlaska prestala objavovat a aby mi fungovala aj slovenska aj anglicka klavesnica? diky za kazdu radu
    • Re: ubuntu 6.06 - chybova hlaska pri starte system 30.11.2006 | 21:17
      framfield   Návštevník
      nikto nic? ufff, to bude asi nejaky vaznejsi a ojedinety problemik.
    • Re: ubuntu 6.06 - chybova hlaska pri starte system 30.11.2006 | 21:54
      WlaSaTy   Návštevník
      a v koniguraku x.org je to ako nastavene? mozno tam chyba gb,sk
      • Re: Re: ubuntu 6.06 - chybova hlaska pri starte sy 30.11.2006 | 23:11
        framfield   Návštevník
        myslis toto v subore xorg.conf? mal by som dopisat za to gb aj sk? Section "InputDevice" Identifier "Generic Keyboard" Driver "kbd" Option "CoreKeyboard" Option "XkbRules" "xorg" Option "XkbModel" "pc105" Option "XkbLayout" "gb" EndSection
      • Re: Re: ubuntu 6.06 - chybova hlaska pri starte sy 01.12.2006 | 00:15
        framfield   Návštevník
        tak som to este raz presiel cez dpfg-reconfigure xserver-xorg a potom som pridal v gedit do toho suboru aj to "gb,sk". teraz mi uz slovenska klavesnica ide, aj prepinanie funguje, ale tu xybovu hlasku mi stale hlasi pri starte systemu. neexistuje nejaky subor, kde by som si precital postupnost ako mi nabieha system? mozno by som tam nieco vycital o tom. alebo nejaky subor, v ktorom je bod po bode start systemu a mozno by som tam mohol proste vymazat tu hlasku aby sa nezobrazovala. hmm, to je asi sprostost, ale nic ine ma nenapada. velmi tomu nerozumiem, skoro vobec a iba sa ucim o linuxe, tak sa len pytam.
        • Re: Re: Re: ubuntu 6.06 - chybova hlaska pri start 01.12.2006 | 11:21
          WlaSaTy   Návštevník
          ta chybova hlaska moze byt sposobena tym, ze sa gnome snazi pouzit zrovna ten prikaz na zmenu klavesnice ktory nie je zhodou okolnosti nainstalovany ... bolo ich viac :)
          • Re: Re: Re: Re: ubuntu 6.06 - chybova hlaska pri s 01.12.2006 | 12:03
            framfield   Návštevník
            a neviem to nejako editovat, a vymazat ziadost o ten prikaz, aby sa o to gnome vobec nepokusal?
            • Re: Re: Re: Re: Re: ubuntu 6.06 - chybova hlaska p 01.12.2006 | 14:26
              WlaSaTy   Návštevník
              mozno aj ano, ak pomoze zrusenie standardnej klavesnice v nastaveniach gnome.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ubuntu 6.06 - chybova hlas 01.12.2006 | 15:44
                framfield   Návštevník
                a ako na to? kde by som to mal hladat? mozem to aspon vyskusat.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ubuntu 6.06 - chybova 01.12.2006 | 16:27
                  WlaSaTy   Návštevník
                  hore v menu je posledna polozka, tam sa vyroluju aj nastavenia .. skus tam.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ubuntu 6.06 - chyb 01.12.2006 | 19:16
                    framfield   Návštevník
                    tak tam som skusal a zatial nic nepomohlo.