ako odskusat UBUNTU???

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.12.2006 | 17:31
Avatar mtbbiker stiahnutie  Používateľ
stiahol som si desktop cd aj ho napalil....ale z neho sa sa odskusatlen firefox, thunderbird, nejaky textovy editor...atd. Ako si z toho cd nainstalujem na odskusanie operacny system?? DAKUJEM
    • Re: ako odskusat UBUNTU??? 04.12.2006 | 15:31
      ---   Návštevník
      nastav v biose pocitaca bootovanie z cd mechaniky ,vloz tam cd a restartuj pocitac , zobrazi sa ti ponuka , nastav si tam slovencinu ak chces a cakaj kym ubuntu nabehne
    • Re: ako odskusat UBUNTU??? 04.12.2006 | 15:31
      fathum   Návštevník
      nemusim instalovat, pokial to nie je alternate cd ....no ako pises mas desktop cd, ktore je live, cize iba zbootuj z neho ....a dalej uz uvidis :)
      • Re: Re: ako odskusat UBUNTU??? 04.12.2006 | 15:38
        Avatar mtbbiker stiahnutie  Používateľ
        mozes mi napisat ako.....este nikdy som take nieco nerobil DAKUJEM
        • Re: Re: Re: ako odskusat UBUNTU??? 04.12.2006 | 15:51
          ---   Návštevník
          ved som ti to o jeden prispevok vyssie napisal, nabehni do biosu pocitaca , takze ked zacne startovat pocitac treba stlacit DEL , alebo F10 atd. je to tam vo vypise uvedene. Ked to nestihnes precitat najdi papiere k doske a tam to bude (alebo hned po nabehnuti stlac PAUSE/BREAK , zastavi sa nabiehanie pocitaca a mas cas precitat co treba stlacit aby si sa dostal do biosu-pokracuj klavesou ENTER) a v polozke ADVANCED BIOS FEATURE SETUP (alebo podobny nazov) je polozka FIRST BOOT DEVICE , pod tym SECOND BOOT DEVICE , v tom prvom nastav cdrom a v druhom nastav to co si mal v tom prvom riadku (asi hdd-0 ,alebo serial hdd a pod. ) Polozky sa cyklicky menia napr. klavesou pageup . Vybehnes z toho klavesou ESC , po vybehnuti z toho nastavenia najdi polozku SAVE $ EXIT SETUP . Pocitac sa restartne a nabehne z cd mechaniky v ktorej mas to ubuntu
          • Re: Re: Re: Re: ako odskusat UBUNTU??? 04.12.2006 | 17:31
            Avatar mtbbiker stiahnutie  Používateľ
            Dakujem Ti pekne. Zvladol som to, vies mne pojem "bootovanie" doteraz nic nehovoril.... fakt dik, ze si mi to tak podrobne napisal
        • Re: Re: Re: ako odskusat UBUNTU??? 04.12.2006 | 15:57
          Elven   Návštevník
          instaloval si niekedy windows 2000 alebo xp? pri instalovani musis nastavit ten boot, takze zavadzanie z CD. pri ubuntu je to to iste...
          • Re: Re: Re: Re: ako odskusat UBUNTU??? 04.12.2006 | 15:58
            ---   Návštevník
            no ked pise ze nic take nerobil tak asi nie ,ze ano.