X server

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.12.2006 | 20:55
lobber   Návštevník
neviete prosim dakto sko ukoncim beh X-serveru a ako ho potom naspet nahodim prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim
    • Re: X server 08.12.2006 | 13:45
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      init 3 alebo cltr+alt+backspace startx
      • Re: Re: X server 08.12.2006 | 14:08
        lobber lnx   Návštevník
        diki uz som vypol x-server a potrebujem daco instalovat ale mi pise ze sa mam prihlasit ako root pricom mam zadane uzivatelske meno aj heslo ako zapnem konzolu ako root je na to prikaz ?????
        • Re: Re: Re: X server 08.12.2006 | 14:21
          rado   Návštevník
          prihlasis sa do konzoly s tvojim menom a heslom a potom zadas pred prikaz "sudo",napr: sudo apt-get install nieco vyzve ta na zadanie root hesla
        • Re: Re: Re: X server 08.12.2006 | 19:06
          lobber   Návštevník
          ako sa da zmenit bez x-serveru druh grafickej karty prosiiiiim som v brutalnych srackach nutne to potrebujem
          • Re: Re: Re: Re: X server 08.12.2006 | 19:47
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            V súbore /etc/X11/xorg.conf. Tam bude niečo podobné, pre teba je zaujímavý tučný riadok Section "Device" Driver "i810" VendorName "Intel Corp." BoardName "Mobile Graphics Controller" Identifier "i945I" BusID "PCI:0:2:0" Option "Clone" "True" Screen 0 EndSection To čo je v úvodzovkách prepíš na vesa. To by malo zaručene nabehnúť. Teda aspoň mne vždy nabehne
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: Re: Re: Re: Re: X server 08.12.2006 | 19:52
              lobber   Návštevník
              a kde sa pise typ karty ????? mam Gforce 2
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: X server 08.12.2006 | 20:00
                lobber   Návštevník
                lebo zmenil som typ grafickej karty ale dal som zlu kartu a pouzit a mi vypisalo daco v tom zmysle ze fatal eror aze X-server nerozpoznal kartu a mozem ist maximalne do prikazoveho riadku
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: X server 08.12.2006 | 20:10
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  No veď som ti to hore napísal. vesa je typ karty (no respektíve štandard, ktorý podporuje každá karta). S tým ti to nabehne do grafiky. No ak máš kartu od nvidie, skús tam napísať nv
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: X server 08.12.2006 | 20:17
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  v tom riadku kde je "Driver" prepis driver na "nv"
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: X server 08.12.2006 | 20:27
                    lobber   Návštevník
                    diki moc si dzivy to vies este sa len ucim z linuxom uz len posledna otazka a ti dam pokoj ako prepisem subor prikazom ed alebo inak ??????
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: X server 08.12.2006 | 20:28
                      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                      Určite vi xorg.conf. Ale s tým editorom sa treba najprv naučiť robiť. Skús mcedit alebo nano. Neviem akú máš distribúciu, tak neviem čo tam je
                      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: X server 08.12.2006 | 20:30
                        lobber   Návštevník
                        mam kubuntu
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: X serv 08.12.2006 | 20:55
                          Avatar uid0 Debian  Používateľ
                          nano
                          Debian. apt-get into it…