slaby pc - linux jednoduchsi ako zenwalk

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.12.2006 | 13:20
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
ahoj. opravujem susedov pocitac. a som v keli... nemam odtial ziadne ovladace pre win98, tak som nahodil zenwalk 4. a tu su problemy... 1) nespoznalo mi mysku seriovu. potom som ju zmenil ale este neviem ci funguje (vid bod 2) 2) uplne vypadol X window. neda sa jednoducho spustit hned po instalacii. predtym islo, a to bol odvtedy aj formatovany disk a instaluje sa rovnako. heeeelp :( ak je to mozne, tak poradte nejake distro co by pouzivalo XFCE aj nejake jednoduchsie veci, a malo by moznost prehravania MP3 suborov a audio cd... dakujem... konfiguracia pc: 667MHz Celeron 64MB ram 10GB HDD grafika S3 Trio
    • Re: slaby pc - linux jednoduchsi ako zenwalk 10.12.2006 | 21:09
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      sekne pri "starting sshd", co nabieha hned za "starting nfsh"
      • Re: Re: slaby pc - linux jednoduchsi ako zenwalk 10.12.2006 | 21:29
        WlaSaTy   Návštevník
        mas ho napojeny na internet ze startujes sshd a ine sietove sluzby? keby ze aj ano, tak predpokladam ze mas korektne vygenerovane kluce a certifikaty pre server.
        • Re: Re: Re: slaby pc - linux jednoduchsi ako zenwa 10.12.2006 | 21:39
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          vypnuty z netu. tak vsetko zbytocne vypnut? primarne je otvorene
          • Re: Re: Re: Re: slaby pc - linux jednoduchsi ako z 11.12.2006 | 13:53
            WlaSaTy   Návštevník
            ano, najme koli RAMke. mimochodom, karty S3 Trio boli skutocne roznorode takze bude treba pozriet co je to skutocne za kartu (dx,gx,...) a cim je to teraz podporene v xwindows ...
    • Re: slaby pc - linux jednoduchsi ako zenwalk 10.12.2006 | 21:26
      jose   Návštevník
      no, ono je trebars mozne, ze ten Xserver nenabieha kvoli zle nakonfigurovanej mysi, nie? mozno by pomohla chybova hlaska po spusteni startx. xfce si lahko dokopirujes prakticky do akehokolvek distra, mp3/audio ditto. co doporucujem je citanie manualov. alebo mozno bude nakoniec lepsie hodit tam tie w98 - ved uvidite. -- jose
    • Re: slaby pc - linux jednoduchsi ako zenwalk 10.12.2006 | 21:32
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      nastav protokol "auto" a zariadenie /dev/ttyS0 (cim vyssie cislo tym vyssi COM). detekcia mysi chvilu trva. a treba pohnut mysou.
      Debian. apt-get into it…
    • Re: slaby pc - linux jednoduchsi ako zenwalk 10.12.2006 | 21:55
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      nevie tu nejaka dobra dusa poradit, ako zistit typ zakladnej dosky? mam instalnuty na hdd ten delfinovity linux. dakujem dopredu
      • Re: Re: slaby pc - linux jednoduchsi ako zenwalk 10.12.2006 | 23:00
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        skúsim poradiť rámcový postup riešenia celého problému: bod 1 ak to má ps2 port (667MHz je dosť takže predpokladám "slušnú" dosku) nech si sused okamžide kúpi PS2 optickú myšku Genius cca za 150SK - to ho nezabie, je lahšia a naviše bezproblémov v linuxe. bod 2 ak má trošku penazí (tak cca 350SK) nech si kúpi 128MB SDRAM (pozri značku tej 64MB a podla toho) - maju v bazároch a ak si z bratislavi tak na obchodnej v "prechode do OD Tesco" sdRam majú.... dosť to zdvihne "výkon" celej zostavi. a hlavne X v linuxe pobeží ovela svižnejšie. bod 3 inak ten zenvalk (4.0) mám na podobnej zostave a ide úplne v pohode - internet, mp3, office... hlvne použi najnovšiu verziu.......... bod 4 zo 64MB ram to vidím tak na DSL (Damn small linux) čiže X+IceWM alebo FluxBox bod 5 grafika v pohode - treba pozreť na nete aký drver to používa a ten napísať do xorg.conf (asi s3, sis...) alebo skús dočasne vesa..... bod 6 toto ber ako dobrú radu - rozbehával som už nejednú šunku........ kúpiť najlacnejšiu optickú myš a zohnať alebo kúpiť 128MB sdRAM. tomolc
        tomolc
        • Re: Re: Re: slaby pc - linux jednoduchsi ako zenwa 10.12.2006 | 23:13
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          taka obycajna gulickova je urcite lepsia nez najlacnejsia opticka. aspon si s nou bez problemov zahras quake...
          Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: slaby pc - linux jednoduchsi ako zenwa 10.12.2006 | 23:15
          Elven   Návštevník
          ten pc je stara skatula, clovek by nepovedal ze tam vobec moze byt nejaky celeron... take veci ako PS/2 veru nie su... zenwalka sa mi v grafike uz podarilo rozbehat, len mi to zas strajkuje. teda da sa prihlasovat len v textovom a nie v grafike. co uz s tym... keby tam bola poriadna ramka, tak riesim asi aj ine distro ako zenwalk... teda aspon myslim :)
          • Re: Re: Re: Re: slaby pc - linux jednoduchsi ako z 11.12.2006 | 00:14
            Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
            keby am bola poriadna ramka tak tam aj tak dáte zenvalk lebo je to z hladiska "full a jednoduchého" desktopu to najrýchlejšie čo som doteraz videl. (ked nerátam rozne 50MB super LITE distrá) inak aká presne je tam doska v tom obchode predávajú USB + PS2 vývodku čo sa káblom napoí na príslušné vývody na doske a stoí to cca 150Sk a rieši to fakt vela tomolc
            tomolc
            • Re: Re: Re: Re: Re: slaby pc - linux jednoduchsi a 11.12.2006 | 14:32
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              USB+PS2? a naco mi to je, ked to nema ani USB ani PS2? blik
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: slaby pc - linux jednoduch 11.12.2006 | 14:39
                Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
                sak som spomenul že neviem aká je to doska - ked napíšeš typ dosky budem ti môcť lepšie dúfam poradiť tomolc
                tomolc
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: slaby pc - linux jedno 17.12.2006 | 10:30
                  Elven   Návštevník
                  keby som vedel typ dosky tak by som bol stastny clovek. nie je na nej nic napisane, nemam k tomu ziadne CD ani ziadny manual... uplne nic
    • Re: slaby pc - linux jednoduchsi ako zenwalk 11.12.2006 | 14:09
      Avatar titanik mint  Používateľ
      skus xubuntu.org
      • Re: Re: slaby pc - linux jednoduchsi ako zenwalk 11.12.2006 | 14:33
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        a poradis ako nainstalovat xubuntu na 64MB ram? to by som bol fakt zvedavy...
        • Re: Re: Re: slaby pc - linux jednoduchsi ako zenwa 17.12.2006 | 01:47
          Avatar M@trixX Mandriva 2007.1  Používateľ
          Pomocou Alternate CD. Je to napisane na xubuntu.org.
          • Re: Re: Re: Re: slaby pc - linux jednoduchsi ako z 17.12.2006 | 10:35
            Elven   Návštevník
            skusal si to? ja veru ano, a uplne na konci instalacie vypise chybu. cd som skontroloval na chyby a je ok
            • Re: Re: Re: Re: Re: slaby pc - linux jednoduchsi a 17.12.2006 | 13:20
              WlaSaTy   Návštevník
              fajn, tak si tu chybu vytlac na farebny papier a zaramuj. ta chyba o niecom vypoveda a pokial si to clovek neprecita tak s tym nepohne.