problemik v Xubuntu (XFCE)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.12.2006 | 22:36
framfield   Návštevník
po nedavnej debate o Xubuntu som sa rozhodol, ze ho tiez vyskusam. Na svoje Ubuntu 6.06 som cez apt-get doinstaloval xubuntu-desktop. Naozaj sa mi tento desktop zda by rychlejsi no narazil som na jeden problemik so zvukom, resp. s tlacitkami na boku laptopu (dell inspiron 640m). pod ubuntu mi v pohode fungovali a v xubuntu nereaguju. Inak sa mi v podstate iny problem neobjavil, teda este mi nenabehla slovenska klavesnica, ktoru som tiez mal v ubuntu nainstalovanu, ale to sa mi mozno podari spravit. vsetky programy co som mal nainstalovane v ubuntu mam aj tu, akurat som si ix musel popridam na listu. v ubuntu pouzivam gnome a z kde iba kaffeine. nepovedal by som, ze by som mal problem s rychlostou otvarania tychto aplikacii. idu svizne. nestretol sa niekto s podobnym problemom a vedel by poradit ako tie tlacitka spravit? diky
    • Re: problemik v Xubuntu (XFCE) 14.12.2006 | 22:36
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      s tlacitkami neporadim, jedine ak by si si ich nabindoval na prislusne prikazy. layout klavesnice si nastav v /etc/X11/xorg.conf Option "XkbLayout" "us,sk" Option "XkbVariant" ",qwerty" Option "XkbOptions" "grp:shift_toggle" prepinaju sa ked stlacis oba shifty. da sa nastavit aj alt+shift. vygoogli,
      Debian. apt-get into it…