WiFi a DreamLinux

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.12.2006 | 18:23
Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
Mám problém s wifi broadcom BCM4311 na dreamlinuxe. Nainštalujem ovládač cez ndiswrapper no keď napíšem modprobe ndiswrapper , tak mi to skončí takouto hláškou: FATAL: Error inserting ndiswrapper (/lib/modules/2.6.14-kanotix-9/misc/ndiswrapper.ko): Invalid argument . Neviete, kde by mohol byť problém? Na SuSE to perfektne šlape (tiež cez ndiswrapper).
Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: WiFi a DreamLinux 15.12.2006 | 18:09
      Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
      dmesg co pise ? a potom to bude mozno treba prekompilovat alebo zohnat verzui ku konkretnemu kernelu
      A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
      • Re: Re: WiFi a DreamLinux 15.12.2006 | 18:23
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        dmesg píše niečo v štýle, že loadndiswrapper zlyhal a bližšie kukni do system logu. Ale v logoch som nič konkrétnejšie nenašiel. No chcel som aj skompolovať ndiswrapper ale nenašiel som zdrojáky k tomu kernelu, čo tam je. (Nie sú v repozitároch ani debianu ani dreamlinuxu). A na ubuntu to bolo podobné ale tam sa mi podarilo skompilovať ndiswrapper, dokonca mi aj zobrazilo dostupné siete ale pripojiť sa k nim nedalo
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk